ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
29.05.2020


NVA direktors sniedz informāciju LR Saeimas Nodarbinātības apakškomisijai

Otrdien, 30.janvārī, Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktors Ringolds Beinarovičs piedalījās LR Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Nodarbinātības apakškomisijas sēdē par bezdarba un nodarbinātības problēmām valstī. NVA direktors iepazīstināja apakškomisiju, kā arī Labklājības ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības un Latvijas darba devēju konfederācijas pārstāvjus ar pašreizējo situāciju raksturojošo statistikas informāciju un NVA turpmāk plānotajiem pasākumiem.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šogad izveidojusi jaunu Nodarbinātības apakškomisiju, un šī bija tās otrā sēde. Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča uzsvēra, ka ir svarīgi, lai NVA informētu deputātus par savām aktivitātēm, jo līdz ar to ir iespējams izzināt vājākās vietas likumdošanā, kas traucē sekmīgi realizēt dažādus aktīvās nodarbinātības pasākumus, palīdzot bezdarbniekiem atgriezties darba tirgū.

2006.gada 31.decembrī valstī reģistrēti 68 944 bezdarbnieki un skaitliski lielākās bezdarbnieku grupas ir: 15 917 - ilgstošie bezdarbnieki, 9 420 - jaunieši vecumā no 18 līdz 25 gadiem un 7 968 - personas pēc bērnu kopšanas atvaļinājuma. Gada laikā pēc piedalīšanās NVA organizētajos aktīvās nodarbinātības pasākumos kopā darbā atgriezies 65 651 bezdarbnieks.

Iveta Daine
NVA sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.7021744, 29466755
Iveta.Daine@nva.gov.lv