ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
30.05.2020


Par atbalstu latviešu diasporas pārstāvjiem, kuri vēlas atgriezties Latvijā, NVA informēs saulgriežu pasākumā Apvienotajā Karalistē

 

 

 

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedalīsies Latviešu diasporas vasaras saulgriežu pasākumā, kas noritēs no 21. līdz 23. jūnijam fonda «Daugavas Vanagi» muižas «Straumēni» teritorijā un kuru jau astoto gadu organizē Apvienotās Karalistes latviešu apvienība «Bērzes Strazdi». Tas ir viens no lielākajiem diasporas vasaras pasākumiem ārpus Latvijas, kas katru gadu pulcē vairākus tūkstošus latviešu.

NVA informēs pasākuma apmeklētājus par darba tirgus situāciju Latvijā, NVA un Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES pakalpojumiem, kā arī atbalstu tiem Latvijas valsts piederīgajiem, kuri vēlas atgriezties Latvijā.

Atgādinām, ka NVA tīmekļvietnē ir izveidota sadaļa “Ja vēlies atgriezties Latvijā”, kurā ir apkopota noderīga informācija tiem Latvijas valsts piederīgajiem, kuri dzīvo un strādā ārvalstīs, bet plāno vai apsver iespējas atgriezties Latvijā. Šeit ir publicēta informācija par NVA un EURES atbalstu remigrācijas jautājumos, EURES konsultantu darba laikiem, NVA pakalpojumiem tiešsaistē, aģentūrā reģistrētajām vakancēm, CV un vakanču portāla iespējām, sadaļā ir atrodami arī vairāki bukleti un informatīvie materiāli, tostarp buklets “Strādāji ārvalstīs un plāno atgriezties Latvijā?”, buklets angļu valodā “Living and working in Latvia” , kā arī par valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumiem un pieejamo valsts atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai, skatāma video instrukcija “Kā pieteikties vakancei NVA CV un vakanču portālā”, atrodamas atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem EURES konsultantiem, ievietotas saites uz citu noderīgu Latvijas institūciju un organizāciju tīmekļvietnēm.

 

Šogad vasaras saulgriežu pasākumā Lielbritānijā piedalīsies arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un Latvijas Republikas vēstniecība Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē.

VARAM informēs par atbalsta pasākumiem remigrācijas jautājumos un aktualitātēm tiem, kas domā par atgriešanos Latvijā. Savukārt, tiekoties ar LIAA pārstāvjiem, interesenti varēs uzzināt aktuālo informāciju par pieejamajām atbalsta programmām uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstībai, kā arī par sadarbības iespējām starp Latvijas un Lielbritānijas uzņēmējiem.