ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
01.04.2020


NVA norisinājās Ēnu diena

13. februārī Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) norisinājās Ēnu diena. Skolēni ēnoja NVA filiālēs Alūksnē, Daugavpilī, Jelgavā, Limbažos, Ludzā, Preiļos, Rīgā un Saldū, kā arī NVA pārvaldē, iepazīstot dažādu NVA amatpersonu un speciālistu ikdienas darbu. Ēnas sekoja NVA direktorei, NVA filiāļu vadītājiem, karjeras konsultantiem, klientu konsultantiem, nodarbinātības aģentei, grāmatvedei un citiem NVA darbiniekiem.

 

Rīgā ēnotāji noklausījās NVA direktores Evitas Simsones uzrunu un piedalījās sarunā par viņas darba pienākumiem. Tāpat jaunieši tika informēti par NVA rīkoto skolēnu vasaras darba pasākumu. Vēlāk NVA direktore kopā ar savām ēnām tikās ar NVA projekta brivpratigie.lv kordinatori, kura pastāstīja jauniešiem par brīvprātīgo darbu un iepazīstināja ar brivpratigie.lv darbību un nākotnes plāniem.  

 

 


 

NVA Jelgavas filiāles vadītāja Aigara Rubļa ēna darba dienas sākumā piedalījās vizītē pie uzņēmēja, ar kuru filiāles vadītājam bija ieplānota tikšanās. Vēlāk NVA Jelgavas filiālē skolniece tika iepazīstināta ar ēnas devēja darba pienākumiem un vēroja, kā norit klātienes darba devējam vajadzīgo darbinieku atlase – bezdarbnieku un darba meklētāju tikšanās ar darba devēja pārstāvi, kurš iepazīstina ar savu uzņēmumu un tajā pieejamajām darba vietām.

 

 

Ēnas iepazina arī NVA Limbažu filiāles vadītājas darbu.

 

 

 

NVA filiālēs Alūksnē, Daugavpilī, Ludzā, Saldū un Rīgas reģionālajā filiālē karjeras konsultantu ēnotāji tika iepazīstināti ar NVA darbību kopumā un piedāvātajiem pakalpojumiem, karjeras konsultanta darbam nepieciešamajām prasmēm un izglītību, darba pienākumiem un metodēm. Ēnām bija iespēja piedalīties gan individuālajās, gan grupu karjeras konsultācijās NVA klientiem un arī pašiem saņemt noderīgu informāciju par savas karjeras plānošanu, veikt karjeras testus, lai atklātu savus talantus un noskaidrotu sev piemērotākās profesijas. Ēnas apguva CV un motivācijas vēstules sastādīšanas principus un piedalījās darba intervijas simulācijās, iejūtoties gan intervētāja, gan darba meklētāja lomā. Tāpat jaunieši uzzināja, kur meklēt informāciju par interesējošajām profesijām, izglītības iestāžu piedāvājumu, kādas profesijas šobrīd ir pieprasītas un perspektīvas.  

 


   
   
 
  

NVA Preiļu filiāli apciemoja Preiļu valsts ģimnāzijas 7.D klases skolēni. Viņi tika informēti par NVA darbu un karjeras plānošanas nozīmi, iepazina filiāles darbu, tikās ar karjeras konsultantiem, veica testus un piedalījās spēlē par profesijām. 

 

 

Ēnu diena ir starptautiska Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem. Ēnu dienā skolēni apmeklē kādu darbavietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis - iepazīstinot skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru specifiku un prasībām, palīdzēt jauniešiem izvēlēties nākotnes profesiju un sagatavoties darba tirgum.