ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
10.07.2020


Konstruktīvā un radošā gaisotnē Rīgā norisinājās NVA konference „Brīvprātība – mans sirdsdarbs”

13.novembrī Rīgā, VEF kvartāla kamerzālē, norisinājās Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Latvijas simtgades svinību zīmē rīkotā brīvprātīgā darba konference „Brīvprātība – mans sirdsdarbs”, vienkopus pulcējot brīvprātīgā darba organizatorus un veicējus no visas Latvijas.

 

  

 

"Vēlos pateikties ikvienam brīvprātīgajam, kurš jau ir atradis sevī vēlmi ziedot savu enerģiju un laiku, lai bez atlīdzības nāktu talkā kādam cilvēkam, kādam pasākumam, šādi padarot mūsu visu dzīvi labāku! Ceru, ka šo cilvēku piemērs kalpos par iedrošinājumu citiem," – bija teikts labklājības ministra Jāņa Reira uzrunā, ko pasākuma dalībniekiem nolasīja konferences vadītājs.

 

 


NVA direktore E.Simsone, atklājot konferenci, uzsvēra: "Mūsu vidū brīvprātīgo ir daudz, bet daudz vēl iespēju katram pašam iesaistīties. Šajā valsts svētku laikā mēs daudz dzirdam par patriotismu, par to, kā tika izcīnīta Latvijas brīvība. Jau tajos laikos, kad vīri devās kaujas laukā, radās arī brīvprātīgo darbs: sievietes apvienojās kustībā, lai palīdzētu mūsu kareivjiem izcīnīt brīvību, mūsu šodienu."


NVA direktore iepazīstināja pasākuma dalībniekus arī ar NVA mājaslapas lietotāju aptauju par viņu attieksmi pret brīvprātīgo darbu, šī aptauja NVA tīmekļvietnē norisinājās neilgi pirms konferences. Ar aptaujas kopsavilkumu var iepazīties šeit.

 

 

Brīvprātīgo konference norisinājās informatīvi piesātinātā, lietišķā, ieinteresētā un radošā gaisotnē. Tā bija konstruktīva prāta vētra, kuras laikā tika apspriesti daudzi brīvprātīgo kustībai aktuālie jautājumi - gan brīvprātības vēsture Latvijā, gan brīvprātību regulējošā likumdošana un tās pilnveidošanas ierosinājumi, gan brīvprātīgo ieguldījums valsts ekonomikā un brīvprātības loma sabiedriskā labuma darbos visdažādākās dzīves jomās, tostarp lielo pasākumu, piemēram, Dziesmu svētku rīkošanā, veselības un sociālās aprūpes iestādēs, cilvēku ar invaliditāti atbalstā, nevalstisko organizāciju darbībā un citās jomās. Konferences laikā brīvprātīgie ne vien varēja noklausīties runas un prezentācijas, bet arī uzdot ekspertiem jautājumus, iesaistīties diskusijā, noskaidrot risinājumus kādām ar brīvprātīgā darba organizēšanu saistītām praktiskām situācijām.

 

Konferencē uzstājās NVA direktore Evita Simsone, Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvaldes jaunatnes lietu speciāliste Linda Vovere, Dziesmu un deju svētku brīvprātīgo koordinatore Daiga Livčāne, Ghetto Games projektu vadītāja Ieva Gudina, Rīgas Stradiņa universitātes lektore Kitija Bite, invalīdu un viņu draugu apvienības „Apeirons” vadītājs Ivars Balodis, Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu departamenta vecākā eksperte Sigita Rozentāle, Bērnu slimnīcas fonda pārstāve Laura Bičkovska, Latvijas Sarkanais Krusts projektu vadītāja Aija Strazda, NVA Pakalpojumu departamenta Brīvprātīgo projekta vadītājs Ints Teterovskis.

 

Konferences „Brīvprātība – mans sirdsdarbs” prezentācijas videoieraksti ir pieejami NVA Youtube kanālā: https://www.youtube.com/user/TheNVA