ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
26.01.2020


Ar radošo laboratoriju Rīgā noslēdzas praktisko semināru cikls darba devējiem “Pieredzei vienmēr būs vērtība”

Eiropas Sociālā fonda projekts „Atbalsts ilgākam darba mūžam” Nr.7.3.2.0/16/1/001
 
 

Šodien Rīgā, Latvijas Universitātes un “Microsoft” Inovāciju centrā, norisinās praktisko semināru cikla “Pieredzei vienmēr būs vērtība” noslēguma radošā laboratorija darba devējiem un personāla vadības speciālistiem, lai meklētu veiksmīgākos darba spēka novecošanās problēmas risinājumus un atbildes uz jautājumiem, kas skar darbinieku vecumā virs 50 gadiem nodarbinātību. Semināros izmantota Lielbritānijā izstrādāta interaktīva metodoloģija – radošās domāšanas metode “Nākotnes pilsētas spēle”. Seminārus vada “Nākotnes pilsētas spēles” Latvijā vadītāja Vita Brakovska.

 

    

 

Praktisko semināru cikls tiek rīkots Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LABS) īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Atbalsts ilgākam darba mūžam” (nr. 7.3.2.0/16/1/001) ietvaros. Turpinot sabiedrības izglītošanu un informēšanu par gados vecāku cilvēku nodarbinātības jautājumiem, praktiskie semināri šoruden jau notikuši Bauskā, Limbažos, Liepājā un Jēkabpilī.

 

     

 

Atgādinām, ka darba devēji, kuri nodarbina cilvēkus vecumā virs 50 gadiem, aicināti līdz 19. oktobrim pieteikties atbalstam gados vecāko darbinieku darbspēju saglabāšanai un nepieciešamo prasmju pilnveidei, piedaloties NVA īstenotajos Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Atbalsts ilgākam darba mūžam” pasākumos. Darba devēji saņems uzņēmuma stratēģijas, personāla vadības un organizācijas, kā arī darba vides un drošības analītisku izvērtējumu. To veiks speciālistu komanda – darba aizsardzības speciālists, arodveselības ārsts, ergoterapeits un personālvadības speciālists. Atbilstoši izvērtējuma rezultātiem, tiks piedāvāti individuāli vecāka gadagājuma darbinieku darba vides, apstākļu, vajadzību un darbspēju potenciāla novērtējumi, priekšlikumi novecošanās pārvaldībai un nepieciešamie atbalsta pasākumi. Projekta ietvaros ir paredzēti vairāki atbalsta pasākumi kā darba devējiem, tā arī nodarbinātām personām.