ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
06.06.2020


Uzsāks informatīvo kampaņu “Zaļā gaisma gados stiprajiem”

Eiropas Sociālā fonda projekts „Atbalsts ilgākam darba mūžam” Nr.7.3.2.0/16/1/001

 

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latvijā no visiem nodarbinātajiem 33,7% ir vecumā virs 50 gadiem. Tomēr, meklējot jaunus darbiniekus, tikai aptuveni 3% darba devēju ir gatavi nodarbināt pirmspensijas vecuma kandidātus. Šajā nodarbināto grupā ir liels potenciāls, kas netiek pietiekami izmantots. Tie ir strādājošie, kuriem jāpalīdz pielāgoties mūsdienu darba tirgus prasībām, lai paliktu darba tirgū pēc iespējas ilgāk un saglabātu ekonomisko aktivitāti. Savukārt darba devējiem jāsniedz iespējas izmantot šādu darbinieku potenciālu.

 

Lai vairotu gados vecāko nodarbināto vērtību darba tirgū, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) ESF projekta “Atbalsts ilgākam darba mūžam” ietvaros uzsāk informatīvo kampaņu “Zaļā gaisma gados stiprajiem”. Tās mērķis ir mazināt iesīkstējušus stereotipus un uzsvērt gados vecāko nodarbināto priekšrocības darba tirgū, iedrošināt darba devējus un palīdzēt tiem noturēt pirmspensijas vecuma darbiniekus, kā arī stiprināt izpratni, ka gadi un tajos uzkrātā dzīves pieredze ir vērtīgs resurss.

 

Kampaņas atklāšanā piedalīsies:
  • Latvijas Republikas Labklājības ministrs Jānis Reirs
  • Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Evita Simsone
  • NVA ESF projekta “Atbalsts ilgākam darba mūžam” projekta vadītāja Mairita Mēnese
  • Darba devēju, arodbiedrību un nodarbināto organizāciju pārstāvji.

 

Tiks pieteikta arī NVA ESF projekta “Atbalsts ilgstošajiem bezdarbniekiem” informatīvā kampaņa “Bezdarbs nav bezdarbība.” 

 

“Zaļā gaisma gados stiprajiem” atklāšana norisināsies šī gada 23. augustā plkst.11.00 Nodarbinātības valsts aģentūras telpās Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā 38 k-1. Žurnālisti ir aicināti apstiprināt savu klātbūtni līdz 22. augustam, zvanot pa tālruni 29105225 vai rakstot uz e-pasta adresi: ilona@witpr.lv