ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
19.01.2020


Norisināsies informatīvā kampaņa par drošu ceļošanu un darbaspēka ekspluatācijas riskiem ārvalstīs

26.jūnijā plkst. 11.00 Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktora vietniece Kristīne Stašāne  piedalās Ārlietu ministrijas (ĀM) rīkotajā preses konferencē, kas veltīta informatīvās kampaņas atklāšanai par drošu ceļošanu un  darbaspēka ekspluatācijas riskiem ārvalstīs un to novēršanu. Informatīvā kampaņā norisināsies no 26.jūnija līdz augusta beigām.

 

Preses konferencē K.Stašāne stāstīs par NVA un Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) atbalstu darba meklētājiem: bezmaksas konsultācijām un informēšanu par droša darba iespējām, dzīves un darba apstākļiem, darba likumdošanu un administratīvajām procedūrām ES un Eiropas Ekonomikas zonas valstīs, kā arī Šveicē. Būs runa arī par darbiekārtošanas pakalpojumu sniedzēju licencēšanu un uzraudzību, ko veic NVA, kā arī K.Stašāne atgādinās ieteikumus, kas būtu jāņem vērā, meklējot darbu ārvalstīs.

 

Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa preses konferencē informēs par Latvijas sniegtās konsulārās palīdzības aktualitātēm.m savukārt Iekšlietu ministrijas nacionālā koordinatore cilvēktirdzniecības novēršanas jautājumos Lāsma Stabiņa stāstīs par situāciju cilvēku tirdzniecības jomā darbaspēka ekspluatācijas nolūkā un par preventīvajiem pasākumiem, lai mazinātu riskus tikt pakļautam cilvēku tirdzniecībai ārvalstīs. Atklāšanas preses konferencē piedalīsies arī nevalstisko organizāciju “Centrs MARTA” un “Patvērums “Drošā māja”” pārstāvji.