ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
06.06.2020


Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla (PES) valdes sanāksmē. Bratislava, Slovākija, 2016.gada 2.decembrī

Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā noslēdzas Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla (PES) valdes 6.sanāksme, kurā tika skatīti aktuālākie nodarbinātības dienestu darbības jautājumi, ka arī jaunās Eiropas Komisijas iniciatīvas nodarbinātības jomā.


Sanāksmes otrajā dienā galvenokārt diskusijas norisinājās par Eiropas nodarbinātības dienestu salīdzinošās mācīšanās otro posmu, kura mērķis ir pilnveidot nodarbinātības dienestu darbu, pārņemot labās prakses pieredzi un nodrošinot aktuālākās informācijas apmaiņu. Salīdzinošā mācīšanās un pieredzes apmaiņa ir būtiska, lai pēc iespējas efektīvāk izmantotu nodarbinātības dienestu pieejamos resursus.


Salīdzinošās mācīšanās kontekstā secināts, ka efektīva nodarbinātības dienesta organizatoriskā struktūra sekmē kvalitatīvāku klientu apkalpošanu, kas tiek nepārtraukti pilnveidota, lai atbilstu klientu un darba tirgus prasībām, tostarp, mazinot arī administratīvo slogu. Lai nodarbinātības dienestu darbs būtu efektīvāks, svarīgi ir iesaistīt citas iestādes konkrētu problēmu risināšanā, mainīt domāšanu un pieeju bezdarbnieku integrēšanai darba tirgū.


Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktora pienākumu izpildītāja Evita Simsone informēja, ka Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla (PES) ekspertu salīdzinošās novērtēšanas klātienes vizīte Latvijā norisināsies 2017.gada 7., 8. un 9.novembrī. Salīdzinošās novērtēšanas laikā NVA izvērtēs pēdējo divu gadu laikā paveikto, kā arī izvirzīs jaunus mērķus kvalitatīvāku pakalpojumu sniegšanai klientiem.


Informāciju par salīdzinošās mācīšanās pieredzi var izlasīt šeit - http://www.pesboard.eu.