ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
20.02.2020


„Priecājos, ka esmu vajadzīgs”

Andris Ulmanis Rīgas 2.medicīnas skolā ieguvis feldšera laboranta profesiju, 15 gadus strādājis par reģistratoru poliklīnikā, taču pēc tam vairāk nekā gadu bija bez darba, lai gan to aktīvi meklēja. Nodarbinātības valsts aģentūras filiālē viņam piedāvāja piedalīties atvērto durvju dienā uzņēmumā „Transcom Worldwide Latvia,” un jau drīzumā Andris šajā uzņēmumā tika pieņemts darbā klientu apkalpošanas speciālista amatā (sniedz informāciju pa tālruni).

 

Akciju “Atvērto durvju diena uzņēmumos personām ar invaliditāti,” kas 2017.gada oktobrī un novembrī norisinājās visos Latvijas reģionos, NVA rīkoja, lai sekmētu bezdarbnieku ar invaliditāti iekļaušanos darba tirgū, mazinātu stereotipus par personu ar invaliditāti nodarbināšanas iespējām. Un šis mērķis tika sasniegts: Andris nav vienīgais, kam tika piedāvāts piemērots darbs tieši akcijas laikā. Viens no galvenajiem darba devēju kritērijiem - motivācija strādāt.

- Darbs man patīk,- stāsta Andris, - Sākumā bija uztraukums, bet atsaucīgie kolēģi un darba vadītāja uztraukumu palīdzēja pārvarēt. Tagad jūtos komfortabli. Divas nedēļas ilga mācības, kurās ieguvu pamatzināšanas, lai varētu uzsākt darbu. Manas paaudzes cilvēkiem tas nav viegli, bet es ar katru dienu apgūstu ko jaunu, ļoti palīdz grupas vadītāja.
Darba apstākļi uzņēmumā ir ideāli cilvēkam ar ratiņkrēslu. Uz darbu es braucu ar auto, novietoju to stāvvietā, izņemu ratus, un tālāk ar liftu nokļūstu līdz savai darba vietai. Darba grafiks ir ērts, es varu izvēlēties, kā strādāt, jo ir gan dienas maiņas, gan naktsmaiņas, var strādāt brīvdienās, svētku dienās. Ir arī sociālās garantijas, piemēram, ja man vajadzīgas četras brīvdienas, vadītāja uzklausa manas vēlmes un saskaņo grafiku, varu ar darba laikiem mainīties ar kolēģiem. Turklāt uzņēmumā ir izaugsmes iespējas, tiek rīkotas apmācības. Priecājos, ka esmu vajadzīgs, un man ir svarīgi, ka varu savienot darbu ar savu hobiju – hokeju.

 

Kolēģe Ilze Bernāne:

- Andris ir ļoti patīkams kolēģis, viņš var kļūt par kolektīva dvēseli. Darba pienākumu veikšana viņam nesagādā grūtības, biju droša jau otrajā dienā, ka Andris spēs pildīt pienākumus patstāvīgi. Šobrīd dažreiz konsultēju, ja viņam rodas jautājumi. Viņš nāk un dalās savā pieredzē, kā arī ir lepns, kad ir ticis galā ar sarežģītu situāciju.

 

Uzņēmumā „Transcom Worldwide Latvia” personāla vadītāja Līga Millere:

- Uzņēmuma darba specifika ļauj nodarbināt cilvēkus ar invaliditāti: piemērotas telpas, birojā ir ērti pārvietoties; mums ir maiņu darbs, līdz ar to darba ņēmējam ir iespēja sabalansēt darba laiku ar brīvo laiku.
Arī iepriekš esam nodarbinājuši cilvēkus ar invaliditāti, un mūsu pieredze rāda, ka šie cilvēki, ja iekļaujas darba vidē, kļūst par ļoti uzticamiem, lojāliem darbiniekiem, un ieguldītie līdzekļi atmaksājas.
Darbiniekus meklējam atbilstošus profesionālajām prasībām. Lielākais klupšanas akmens ir valodu un datora nepārzināšana, bet ja ir pamatzināšanas, mēs tās attīstām, pilnveidojam, iesaistot darbiniekus iekšējā mācību procesā. Mēs apmācam gan darbiniekus ar invaliditāti, gan darbiniekus bez īpašām vajadzībām. Ļoti svarīgi ir stiprināt cilvēka pārliecību par savām spējām veikt darba pienākumus, lai darbinieki redz un tic, ka uzņēmums vēlas viņus integrēt darba vidē.
Integrācija uzlabo iekšējo mikroklimatu kolektīvā. Kolēģi darbiniekus ar invaliditāti uztver pozitīvi, kā vienlīdzīgus, atbalsta, palīdz, ir redzēts, ka, piemēram, kolēģis kolēģim atnes tēju vai palīdz nokļūt pazemes autostāvvietā. Arī turpmāk nodarbināsim cilvēkus ar invaliditāti. Perspektīvas mūsu uzņēmumā ir visiem darbiniekiem, visiem ir vienādas tiesības.
Mēs atbalstām NVA rīkoto atvērto durvju dienas akciju uzņēmumos personām ar invaliditāti. Vēlamies, lai par šo akciju būtu plašāka informācija publiskā telpā, lai tā sasniedz potenciālos darbiniekus.