ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
21.11.2019


“Ēnu diena” Nodarbinātības valsts aģentūrā

14. februārī Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) norisinājās “Ēnu diena”. Skolēni “ēnoja” gan NVA pārvaldē Rīgā, gan filiālēs Alūksnē, Daugavpilī, Dobelē, Liepājā, Ludzā, Ogrē, Preiļos, Rēzeknē, Saldū un Valmierā, iepazīstot dažādu NVA amatpersonu un speciālistu ikdienas darbu. “Ēnas” sekoja NVA direktorei, galvenajai grāmatvedei, NVA filiāļu vadītājiem, karjeras konsultantiem, nodarbinātības aģentiem un citiem NVA darbiniekiem. Lai jaunieši varētu labāk iepazīties ar NVA darbību, viņiem tika sagatavota arī “Ēnu dienas” prezentācija par NVA misiju, struktūru, funkcijām, uzdevumiem un pakalpojumiem, īpaši uzsverot karjeras pakalpojumus, kā arī atbalstu skolēniem un jauniešiem.

   

  
   

NVA direktores Evitas Simsones darba vizītes gaitai Liepājā sekoja divas "ēnas" - Nīcas vidusskolas skolnieces Ieva Dale un Anete Latakaite. NVA direktore kopā ar “ēnām” tikās ar Liepājas pilsētas domes vadības pārstāvjiem, darba devējiem, viesojās uzņēmumos “Lauma Fabrics“ un “ICotton“, apmeklēja NVA Liepājas filiāli.

 

 

   

 

NVA Rēzeknes filiālē viesojās sešas zinātkāras "ēnas" no Makašānu amatu vidusskolas un Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas. "Ēnu diena" bija īpaša gan filiāles darbiniekiem, gan skolēniem. Jaunieši bija klāt bezdarbnieku reģistrācijā, vakanču apstrādē, karjeras konsultācijās, kā arī ielūkojās filiāles darbinieku ikdienas gaitās. "Ēnotāji" iejutās koordinējošo ekspertu, nodarbinātības organizatoru, karjeras konsultantu un filiāles vadītāja lomās. Jaunieši atzina, ka viņi pat nebija iedomājušies, ka NVA ir tik interesants un daudzveidīgs darbs. Ēnu dienā valdīja daudz smaidu un prieka. "Šķīrāmies, lai vēl satiktos un palīdzētu jauniešiem sagatavoties darba tirgum," secina NVA Rēzeknes filiāles vadītāja Ināra Šindarjova.

 

    
     
       
   
 
 
       

Ēnu diena ir starptautiska Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis - iepazīstinot skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru specifiku un prasībām, palīdzēt jauniešiem izvēlēties nākotnes profesiju un sagatavoties darba tirgum.