ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
10.07.2020


NVA direktore Evita Simsone apmeklēs uzņēmumu “Fazer Latvija” Ogrē, kur norisināsies akcija “Atvērto durvju diena personām ar invaliditāti”

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone 10. novembrī plkst. 9:00 apmeklēs uzņēmumu “Fazer Latvija” Ogrē, kur piedalīsies pasākumā “Atvērto durvju diena uzņēmumos personām ar invaliditāti”. SIA “Fazer Latvija” darba ņēmējus ar invaliditāti iepazīstinās ar saiņošanas operatora, cepēja, formētāja un mīklas gatavotāja profesijām.

 

“Atbalstām Nodarbinātības valsts aģentūras iniciatīvu un labprāt pastāstīsim par darbu un darba iespējām Fazer maizes ceptuvē. Mēs ticam, ka ikviens cilvēks var atrast sfēru, kurā profesionāli attīstīties, jo darba vietas un pienākumi, tāpat kā cilvēki, ir dažādi.”, komentē Baiba Gulbe, “Fazer Latvija” komunikācijas vadītāja.

 

Akciju “Atvērto durvju diena uzņēmumos personām ar invaliditāti” Eiropas Darba devēju dienas ietvaros NVA rīko no šī gada 30.oktobra līdz 10.novembrim visā Latvijā. Jaunās NVA iniciatīvas mērķis ir sekmēt bezdarbnieku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā un darba tirgū, mazinot stereotipus par personu ar invaliditāti nodarbināšanas iespējām. Atvērto durvju dienā ar darba devējiem iepriekš saskaņotā laikā cilvēki ar invaliditāti kopā ar NVA pārstāvi viesojas uzņēmumos un iestādēs, lai iepazītu to darbību un profesijas darba vidē. Akcijā piedalās 62 darba devēji, kuri 167 darba vietās darba meklētājiem ar invaliditāti piedāvā iepazīt 55 profesijas.

 

„Darba meklētāju ar invaliditāti un darba devēju klātienes satikšanos un iepazīšanos darba vidē mēs rīkojam, lai, pirmkārt, motivētu un iedrošinātu daudzus cilvēkus ar invaliditāti aktīvāk iesaistīties darba dzīvē, otrkārt, lai mazinātu sabiedrībā un darba devēju vidū dažkārt sastopamus stereotipus par personu ar invaliditāti nodarbināšanas iespējām. Darba devējiem mūsu akcija paver iespēju gan apliecināt savu sociālo atbildību, gan novērtēt profesionālo potenciālu, kas ir darba ņēmējos ar invaliditāti, gan atrast vajadzīgos darbiniekus. NVA uzskaitē ir daudzu profesiju pārstāvji, kuriem ir dažāda veida invaliditāte, bet kuri grib, var un ir gatavi strādāt. Viņu vidū ir gan pārdevēji, pavāri, šuvēji, kurinātāji, apkopēji, sociālie darbinieki, gan augstas kvalifikācijas speciālisti - ekonomisti, juristi, skolotāji, grāmatveži, inženieri un citu profesiju pārstāvji,” - sacīja NVA direktore Evita Simsone, akciju “Atvērto durvju diena uzņēmumos personām ar invaliditāti” uzsākot.