ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
22.01.2020


Norisinājies pirmais Baltijas valstu tiešsaistes darba gadatirgus “Tava karjera Baltijā”

ESF projekts Nr.7.1.2.1./15/I/001 “EURES tīkla darbība Latvijā”

 

Šī gada 20.oktobrī ar Eiropas Komisijas (EK) atbalstu Eiropas darba dienu platformā www.europeanjobdays.eu norisinājies pirmais Baltijas valstu tiešsaistes darba gadatirgus „Tava karjera Baltijā”, kurā 46 Latvijas, Lietuvas un Igaunijas uzņēmumi piedāvāja ap 300 brīvo darba vietu.

 

Daļa uzņēmumu Latvijā šobrīd saskaras ar kvalificētu speciālistu trūkumu vietējā darba tirgū, tāpēc dalība starptautiskajā tiešsaistes darba gadatirgū bija lieliska iespēja, kā ar potenciālajiem kandidātiem uz brīvajām darba vietām satikties arī ārpus Latvijas robežām. Pasākuma laikā darba meklētāji varēja pieteikties uz brīvajām darba vietām, tikties ar darba devējiem tiešsaistes darba intervijās un pārrunāt nodarbinātības iespējas.

 

Dalībai tiešsaistes darba gadatirgū bija reģistrējušies gandrīz 700 darba meklētāju. Lielāko interesi par darba iespējām Baltijas valstīs izrādīja Spānijas, Portugāles, Itālijas, Francijas, Grieķijas un Bulgārijas darba meklētāji.

 

 


Informācijai:

 

  • EURES ir Eiropas valstu nodarbinātības dienestu tīkls, kura darbību koordinē Eiropas Komisija un kas pārstāv visu Eiropas Savienības dalībvalstu, kā arī Norvēģijas, Islandes, Lihtenšteinas un Šveices nodarbinātības dienestus.
  • EURES misija ir atbalstīt darbaspēka brīvu pārvietošanos Eiropā.
  • EURES tīklā visā Eiropā strādā vairāk nekā 900 EURES konsultanti, kas ir specializējušies praktiskos, juridiskos un administratīvos jautājumos saistībā ar Eiropas darba mobilitāti starpvalstu un pārrobežu līmenī.
  • Latvijā EURES tīklu pārstāv Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) un tās EURES konsultanti NVA Rīgas, Liepājas, Cēsu un Daugavpils filiālēs.
 

Saites:
NVA EURES konsultanti: www.nva.gov.lv/eures
EURES Eiropas darba mobilitātes portāls: www.eures.europa.eu