ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
19.11.2019


Kaspars no Gulbenes: Esmu priecīgs doties uz darbu

 

Gulbenes vidusskolas skolēns Kaspars pieteicās skolēnu vasaras pasākumam, jo vēlējās nopelnīt naudu un iegūt darba pieredzi. Strādāt par zemnieka palīgu zemnieku saimniecībā “Pļavnieki” Kaspars sāka jau 2016. gada vasarā, tādēļ arī 2017. gadā pieteicies strādāt iepriekšējā darba vietā.


Kaspars atzīst, ka profesionālajā nākotnē vēlētos kļūt par automehāniķi un auto elektriķi, bet pirms profesijas apgūšanas viņš pagaidām pabeigs vidusskolu.

 

 

Guntars Sebris - zemnieku saimniecības “Pļavnieki” īpašnieks


Guntars Sebris atzīst, ka “darba saimniecībā pietiek visiem - arī skolēniem ir iespējas apgūt darba iemaņas”. Tajā pašā laikā nekādas īpašas prasības skolēnu vasaras pasākuma pretendentiem viņš nenosaka, jo ir nepieciešami strādnieki vienkāršu darbu veikšanai siltumnīcās un augļu dārzos. Galvenie kritēriji – ievērot darba disciplīnu, darba laiku un, protams, vēlme strādāt.


G. Sebris uzskata, ka vecākiem vajadzētu vairāk iesaistīt bērnus mājas darbos, jo jūtams, ka bērni mājās nav daudz ko darījuši. G. Sebris ir pat saņēmis izbrīna pilnus jautājumus no vecākiem: “Vai tiešām mans bērns pie Jums arī “strādā”?”