ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
22.01.2020


Krāslavas novada skolēni priecājas par darbu vasarā un "dara to, kas jādara".

Lai nopelnītu un interesantāk aizvadītu vasaras brīvlaiku – tie bija galvenie iemesli, kādēļ skolēni nolēmuši pieteikties darbam zemnieku saimniecībā „Kurmīši”. Krāslavas novadā tā ir vienīgā zemnieku saimniecība, kurā tika veikta skolēnu atlase darbam vasarā.

 

Zemnieku saimniecība „Kurmīši” dibināta 1994.gadā kā ģimenes saimniecība. Jau apaļus 20 gadus uzņēmums piedāvā Latvijas iedzīvotājiem un tūristiem pašu audzētās un vāktās ārstniecības augu tējas. 2013.gadā saimniecība saņēma Bioloģiskās lauksaimniecības atbilstības sertifikātu. Zemnieku saimniecības „KURMĪŠI” ārstniecības augu lauki atrodas ekoloģiski tīrā un ainavām bagātajā dabas parka „Daugavas loki” teritorijā. Lai neiznīcinātu dabiskās ārstniecības augu augšanas vietas, „Kurmīšu” laukos kopš 1994.gada tiek audzēti aptuveni 25 ārstniecības augu veidi. To starpā ir vairāki Latvijā savvaļā augošie ārstniecības augi, kā arī populārākie Amerikas un Āzijas ārstniecības augi.

 

Zemnieku saimniecības „Kurmīši” īpašnieks Ivars Geiba par čaklajiem palīgiem priecājas un slavē viņu atbildīgo attieksmi pret darbu. Galvenie darba pienākumi ir ārstniecības augu stādīšana, ravēšana un novākšana. Jāatzīmē, ka zemnieku saimniecība „Kurmīši” līdz darba vietai skolēnus nogādā ar savu transportu.

 

Ar Nodarbinātības valsts aģentūras finansiālu atbalstu, aktīvā nodarbinātības pasākuma „Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, zemnieku saimniecībā „Kurmīši” šogad tiks nodarbināti 15 skolēni.​