ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
22.01.2020


NVA pilnveidos īstermiņa darba tirgus prognozēšanas metodoloģiju

 

Eiropas Sociālā fonda projekts “Darba tirgus prognozēšanas sistēmas pilnveide” Nr.7.1.2.2/16/I/001

 

 

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar Biznesa konsultāciju uzņēmumu SIA “Corporate Consulting” Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Darba tirgus prognozēšanas sistēmas pilnveide” ietvaros īsteno pasākumu “Īstermiņa darba tirgus prognozēšanas metodoloģijas pilnveide, tai skaitā īstermiņa prognožu sagatavošana prasmju griezumā un vadlīniju izstrāde metodoloģijas lietotājiem”. Pasākuma mērķis - pilnveidot darba tirgus īstermiņa prognozēšanas metodoloģiju, lai uzlabotu prognožu precizitāti un iegūtu prognozes par aktuālajām profesiju grupām un pieprasītām prasmēm.

 

SIA “Coroprate Consulting” aicinās dažādu nozaru pārstāvjus piedalīties ekspertu intervijās un diskusijās par nozaru profesijām nepieciešamajām prasmēm, lai izveidotu vienotu izpratni par tām visas valsts līmenī. Ja Jūs uzrunās SIA “Corporate Consulting” pārstāvji, lūdzam būt atsaucīgiem un atbildēt aicinājumam piedalīties intervijās un diskusijās!

 

Īstermiņa darba tirgus prognozēšanas metodoloģijas pilnveide, papildus prognozētajām darbaspēka pieprasījuma izmaiņām profesiju grupās, dos iespēju izvērtēt prasmju kopu pieprasījuma izmaiņas -  prognozes parādīs, pēc kādām prasmju kopām pieprasījums darba tirgū palielinās, bet pēc kādām - samazinās. Prasmju kopu prognozētais pieprasījuma palielinājums vai samazinājums darba tirgū tiks ņemts vērā, organizējot bezdarbnieku pārkvalifikācijas programmas. Prasmju kopu pieprasījuma prognozes būs pieejamas e-vidē, un tās varēs izmantot jebkurš interesents.

 

Ja vēlaties saņemt vairāk informācijas par šo projektu vai Jums ir jautājumi un neskaidrības, lūdzam sazināties ar SIA “Corporate Consulting” pārstāvi Lauru Čekavaju (Laura.Cekavaja@cconsulting.lv) vai NVA ES fondu projektu departamenta ESF projekta "Darba tirgus prognozēšanas sistēmas pilnveide" vadītāju Evu Lapsiņu (Eva.Lapsina@nva.gov.lv).

 

Atgādinām, ka īstermiņa darba tirgus prognozes par profesiju grupām ir pieejamas NVA interneta vietnes pašapkalpošanās portālā - https://cvvp.nva.gov.lv/#/pub/pakalpojumi/prognozes/, tas ir viens no NVA e-pakalpojumiem, kuru var izmantot ikviens interesents.