ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
28.05.2020


Rīgā notiks darba tirgus mobilitātei veltīta akcija - Eiropas Mobilitātes busiņa pietura

3.oktobrī Rīgā, Stacijas laukumā, Eiropas Nodarbinātības dienestu tīkls (EURES) un Nodarbinātības valsts aģentūra rīko akciju - Eiropas mobilitātes busiņa pieturu, lai visi interesenti Latvijā varētu saņemt informāciju par darba spēka kustības iespējām Eiropas darba tirgū.

Mobilitātes busiņš ir informatīvs transporta līdzeklis-stends, kas brauc cauri deviņām Eiropas Savienības (ES) valstīm (Francija, Vācija, Somija, Latvija, Polija, Ungārija, Čehija, Itālija, Beļģija), katrā pieturā sniedzot interesentiem pamatinformāciju par darba tirgus mobilitāti Eiropā.

Laikā no plkst.13:00 līdz 18:00 Stacijas laukumā arī Profesionālās izglītības attīstības aģentūras, ES informācijas aģentūras, Akadēmiskā izglītības centra, Starptautiskās Migrācijas organizācijas, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras, EURES Malta, EURES Norvēģija un Kluba „Māja” informatīvajās teltīs būs iespējams saņemt vispusīgu informāciju par darbaspēka kustības iespējām Eiropā un Latvijā. Pulksten 17:00 notiks Mārtiņa Freimaņa un Kārļa Anitena mūzikla „Autoplanēta” koncertuzvedums.

Atgādinām, ka 2006.gadu Eiropas Komisija ir pasludinājusi par Eiropas strādājošo mobilitātes gadu ar mērķi paplašināt informētību par strādājošo tiesībām brīvi pārvietoties ES robežās, par pastāvošajām ģeogrāfiskās un darba mobilitātes iespējām un pakalpojumiem to atbalstam, par grūtībām, ar kurām nākas saskarties tiem strādniekiem, kuri darba meklēšanas nolūkā pārvietojas ES dalībvalstu teritorijā, par atbalsta dienestu piedāvāto palīdzību, kā arī veicināt labās prakses pieredzes apmaiņu starp attiecīgajām ieinteresētajām pusēm, jo īpaši starp valsts institūcijām, sociālajiem partneriem un privāto sektoru un veicināt padziļinātu ģeogrāfiskās un profesionālās mobilitātes izpēti ES.

2006.gada 22.septembrī, izbraucot no Parīzes, busiņš devies ceļā pa Eiropu, lai apstātos vairākās pilsētās – Ķīlē, Helsinkos, Varšavā, Prāgā, Pēčā, Milānā un Rīgā. Busiņa galamērķis – Brisele, kur tas ieradīsies 2006.gada 19.oktobrī.

Vēl viena Latvijas aktivitāte Eiropas darba gadatirgus ietvaros bija 29.septembrī NVA rīkotā līdz šim plašākā aktuāliem nodarbinātības jautājumiem veltītā publiskā diskusija „Kas strādās Latvijā?”. Tajā uzņēmēji, valsts iestāžu amatpersonas, pētnieki, nevalstiskās organizācijas, pašvaldības, kā partijas meklēja risinājumus nodarbinātības jautājumiem.

Sīkāka informācija:
Indra Soika, pasākuma koordinatore, tālr. 7804032; 26455823
Guntra Zariņa, NVA Starptautiskā departamenta direktore, tālr. 7504860, 29213714