ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
28.05.2020


NVA rīko atklāto forumu KAS STRĀDĀS LATVIJĀ?

Lai apzinātu viedokļus un meklētu aktuālus risinājumus nodarbinātības jautājumiem, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) 29.septembrī rīko publisku diskusiju – atklāto forumu „Kas strādās Latvijā?”.

„Veicot dažādus pētījumus par Latvijas darba tirgu un ik dienas saskaroties ar bezdarbnieku, darba meklētāju un darba devēju vajadzībām un iespējām, Nodarbinātības valsts aģentūra saskata virkni problēmu, kas būtu jārisina valsts mērogā, sadarbojoties visām iesaistītajām pusēm,” uzskata NVA direktors Ringolds Beinarovičs.

Atklātajā forumā aicinātas piedalīties visas politiskās partijas, kas kandidē 9.Saeimas vēlēšanās, valsts iestāžu amatpersonas, Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība, nevalstiskās organizācijas, pašvaldības, uzņēmēji, nozaru eksperti, kā arī masu mediju pārstāvji. Diskusiju vadīs žurnālists Jānis Domburs.

Forumā plānots diskutēt par aktuāliem jautājumiem, kas skar gan Latvijas vietējo, gan starptautisko darba tirgu: Kas un kāds šodien ir Latvijas bezdarbnieks? Kāpēc Latvijā ir izdevīgi mainīt darbu pret pabalstu? Kāds ir Latvijas darba tirgus pieprasījums un piedāvājums: vai darba devēju un darba meklētāju intereses un iespējas krustojas? Vai mūsu valsts izglītības sistēma nodrošina nepieciešamos speciālistus? Kāda ir valsts nodarbinātības īstermiņa un ilgtermiņa politika? U.c.

2006.gads Eiropas Savienībā ir pasludināts par mobilitātes gadu. Kādai būtu jābūt Latvijas migrācijas un nodarbinātības politikai un rīcībai darba tirgus aizsardzībā gan īstermiņā, gan ilgtermiņā? Viesstrādnieki – ieguvums vai kļūda, draudi vai atbalsts Latvijas ekonomikas attīstībai? Kā noturēt darbinieku Latvijā? Kā motivēt un mobilizēt vietējo darbaspēku?

Atklātais forums notiks 29.septembrī pulksten 11, viesnīcā Hotel De Rome, Rīgā Kaļķu ielā 28, zālē de Rome.

Diskusija „Kas strādās Latvijā?” notiek Eiropas Komisijas izsludinātā mobilitātes gada pasākumu ietvaros.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska

NVA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Tālr.7021812, 26110065