ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
07.06.2020


Dānijas pilsētā Odense septembrī norisināsies reģionālais darba gadatirgus

Šī gada 10.septembrī Dānijas pilsētā Odense norisināsies Dānijas nodarbinātības dienesta un Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla organizētais reģionālais darba gadatirgus. Šis būs jau ceturtais ikgadējais plaša mēroga gadatirgus Odensē - Dānijas trešajā lielākajā pilsētā, kas atrodas Fīnas salas ziemeļos. Par darba tirgus norises vietu izvēlēta lielākā izstāžu halle salā – Odenses kongresa centrs.

 

Iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka darba gadatirgus ir ļoti pieprasīts pasākums, to apmeklē ap 7 000 interesentu, bet šogad plānots, ka apmeklētāju skaits būs vēl lielāks. Pasākuma mērķis - darba devēju un darba meklētāju satikšanās vienuviet, veicinot brīva un droša darba tirgus izveidi un darba mobilitāti Eiropā.

 

Odenses gadatirgū būs iespēja iegūt informāciju ne tikai no Dānijas nodarbinātības dienesta pārstāvjiem, vietējiem darba devējiem un EURES tīkla konsultantiem, bet arī no citu valstu uzņēmējiem par darba iespējām ārpus Dānijas.

 

Latviju Odenses darba gadatirgū pārstāvēs Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) EURES konsultanti. Viņi informēs darba devējus un darba meklētājus par darba tirgus situāciju Latvijā, par darba, mācību un uzņēmējdarbības uzsākšanas iespējām mūsu valstī. NVA EURES konsultanti Dānijas darba meklētājus iepazīstinās arī ar Latvijas darba devēju pieteiktajām brīvajām darba vietām.

 

Uzņēmēji darbaspēku meklē ne tikai Latvijā, bet arī Eiropas Savienības (ES) valstīs, to skaitā Dānijā, piedāvājot, piemēram, dāņu valodas skolotāju, klientu apkalpošanas konsultantu ar dāņu valodas zināšanām un citas vakances.

 

Darba gadatirgus ietvaros tiks uzrunāti ne tikai vietējie darba meklētāji, darba devēji un Dānijā dzīvojošie Latvijas valsts piederīgie, bet arī Dānijā studējošie Latvijas jaunieši, kuru Dānijā ir ievērojams skaits.

 

EURES konsultantu dalība Odenses darba gadatirgū tiek īstenota ESF projekta Nr.7.1.2.1/15/I/001 “EURES tīkla darbība Latvijā” ietvaros.