ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
22.02.2020


„Livonijas darba tirgus Valka - Valga 2015” pulcēja kuplu apmeklētāju skaitu

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA), sadarbībā ar Igaunijas nodarbinātības dienestu (Eesti Töötukassa), 14. martā Valkas kultūras namā rīkoja vakanču gadatirgu „Livonijas darba tirgus Valka - Valga 2015”, kuru apmeklēja ap 400 interesentu.


Darba devējiem tā bija iespēja atrast nepieciešamos darbiniekus, bet darba ņēmējiem – darbu. Notika darba devēju un potenciālo darbinieku pirmās klātienes tikšanās un darba intervijas, tāpēc darba ņēmēji tika aicināti ierasties pasākumā ar jau iepriekš sagatavotu CV, ko iesniegt darba devējam.


Pasākumā piedalījās 28 darba devēji no Latvijas un Igaunijas: SIA Maxima Latvija, ZS „Ausmas”, SIA „Oļupe”, viesu nams “Ausmas”, Kompānija „Zepter International Baltic”, ZS “Vecbūdas”, Valkas novada dome, SIA “EKK - HR”, SIA “efn NORD”, SIA „Forestcleaner”, SIA „Kora MG”, SIA „Valdro Agro”, SIA „Valkas meliorācija”, ZS „Ķiršlejas”, SIA „Garciema Pērle”, AS SEDA, „Norstat Latvija”, biedrība „Radošā grupa „Lugaži”, Valkas novada Bērnu un jauniešu centrs “Mice”, ”Valgamaa Kutseõppekeskus”, AS „Valga Haigla”, AS „Gomab Mööbel”, OÜ „Lottemaa teemapark”, OÜ „Piirimart”, AS „Norstat Eesti”, OÜ „Kontaktikeskus”, „Maksu - ja Tolliamet”, „Valga Linnavalitsus”. Darba tirgū piedalījās Valgas profesionālās izglītības centrs (arodskola), tā pārstāvji interesentus informēja par iespējām mācīties šajā arodskolā. Pasākumā bija pārstāvēts arī Igaunijas Bezdarba Apdrošināšanas Fonds (Eesti Töötukassa), Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) un Valsts darba inspekcija (VDI).


Darba devēji piedāvāja gan sezonas, gan pastāvīgu darbu palīgstrādniekiem, traktortehnikas vadītājiem, veikalu pārdevējiem, kokapstrādes operatoriem, motorzāģa operatoriem, meža stādītājiem, pavāriem, pasākuma organizatoriem, asistentiem, pirmsskolas iestādes audzinātājiem, autoatslēdzniekiem, pārdevējiem konsultantiem, galdniekiem, ārstiem, medmāsām, bērnu izklaides parka darbiniekiem un citiem.


Darba tirgus apmeklētāji aktīvi interesējās par NVA piedāvājumu – par skolēnu vasaras nodarbinātību, par Jauniešu garantijas atbalsta pasākumiem, par apmācību un nodarbinātības iespējām, par pakalpojumiem bezdarbniekiem, darba meklētājiem un darba devējiem. Daudzi apmeklētāji saņēma NVA speciālistu karjeras konsultācijas un padomus, kā meklēt darbu ar NVA CV un vakanču portāla starpniecību. Savukārt Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) konsultanti interesentus informēja par nodarbinātības iespējām Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstīs.


NVA Valkas filiāles darbinieki izsaka pateicību par atsaucību sadarbības partneriem, darba devējiem un darba tirgus apmeklētājiem. „Livonijas darba tirgus Valka - Valga 2015” bija lieliska iespēja un vieta, kur satikās darba devēji ar darba meklētājiem, lai vienotos par iespējamo sadarbību.