ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
08.04.2020


Rīgā meklēs risinājumus bezdarba mazināšanai Eiropā

Rīgā 11. un 12.jūnijā notiks Eiropas valstu nodarbinātības dienestu tīkla valdes sanāksme, kurā apspriedīs aktuālos bezdarba mazināšanas jautājumus un kas tiek rīkota Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā.

 

Sanāksmē Eiropas Komisijas pārstāvji kopā ar Eiropas valstu nodarbinātības dienestu vadītājiem runās par situāciju Eiropas Savienībā darba tirgū, Eiropas valstu nodarbinātības dienestu tīkla uzdevumiem, prioritātēm un paveikto. Vienlaikus klātesošie diskutēs par nodarbinātības dienestu pakalpojumu efektivitātes veicināšanu, savstarpējo sadarbību un pieredzes apmaiņu, kas nepieciešama, lai veicinātu strukturālās reformas nodarbinātības veicināšanā un nodrošinātu nodarbinātības dienestu efektīvu ieguldījumu šajā procesā.

 

Tāpat paredzēts iepazīties ar iekļaujošas nodarbinātības labās prakses piemēriem, tostarp – ilgstošo bezdarbnieku iekļaušanu darba tirgū, piemēram, Lielbritānijā izveidoto Darba programmu ilgstošo bezdarbnieku iesaistīšanai darba tirgū, kā arī Dānijā esošo sadarbību ar pašvaldībām.

 

Vienlaikus pārrunās sadarbību ar sociālajiem partneriem, e-pakalpojumu attīstību un pieejamību, kā arī citus Eiropas valstīm aktuālos nodarbinātības veicināšanas jautājumus.

 

12.jūnijā pulksten 11.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks preses konference, kurā uz Latvijas un ārvalstu žurnālistu jautājumiem par situāciju darba tirgū un aktuāliem bezdarba mazināšanas jautājumiem atbildēs Eiropas valstu nodarbinātības dienestu tīkla valdes priekšsēdētājs Franks Veize (Frank-J. Weise) un Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Inese Kalvāne.

 

Eiropas valstu nodarbinātības dienestu tīkls izveidots 2014.gadā ar Eiropas Parlamenta un Padomes lēmumu par ciešāku sadarbību starp Eiropas valstu nodarbinātības dienestiem, lai Eiropas Nodarbinātības stratēģijas ietvaros veicinātu nodarbinātības dienestu sniegto pakalpojumu efektivitāti. Eiropas valstu nodarbinātības dienestu tīklā darbojas Eiropas Savienības dalībvalstu un Eiropas Komisijas pārstāvji.

 

Sanāksmi organizē Nodarbinātības valsts aģentūra ar Eiropas Komisijas līdzfinansējumu (EaSi-PROGRESS Program 2015). Tā notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

 

Mediju kontaktiem:
Marika Kupče
Labklājības ministrijas
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tel.67021581, 29538825
www.lm.gov.lv
Twitter: @Lab_min
Flickr.com: Labklajibas_ministrija
Youtube.com: labklajibasministrija