ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
29.05.2020


Labklājības ministrs atklāj NVA Karjeras izaugsmes dienas

Š.g. 26.septembrī labklājības ministrs Uldis Augulis un Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Inese Kalvāne Jelgavas Spīdolas Ģimnāzijā atklāja NVA Karjeras izaugsmes kampaņu, ar kuru aizsākas NVA karjeras konsultantu un Jauniešu garantijas ekspertu došanās uz aptuveni 700 Latvijas skolām. Informatīvo karjeras dienu mērķis ir veidot sekmīgu NVA partnerību ar jauniešiem, jau esot skolas solā plānojot savu profesionālo nākotni.

 

NVA Karjeras dienu atklāšanas pasākumā Jelgavas Spīdolas Ģimnāzijā piedalījās arī Jelgavas pilsētas Domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, diriģents un "Rīgas 2014" brīvprātīgo programmas vadītājs Ints Teterovskis, NVA Jelgavas Filiāles vadītāja Andra Dietlava un NVA Jelgavas filiāles karjeras konsultanti, kā arī Jelgavas Spīdolas Ģimnāzijas vecāko klašu audzēkņi un skolotāji.

 

Par savu karjeru jādomā jau skolas solā, jānoskaidro savas profesionālās intereses, vēlmes un spējas, jāizvirza nākotnes mērķi un jāiesāk ceļš uz to sasniegšanu. Šeit var palīdzēt Nodarbinātības valsts aģentūra, piedāvājot gan karjeras konsultācijas, gan dažādus tieši jauniešiem domātus pakalpojumus -” atklāšanas pasākumā norādīja labklājības ministrs Uldis Augulis.

 

NVA direktore I.Kalvāne: " Mūsu pakalpojumu klāsts jauniešiem ir plašs, par to arī informēsim NVA karjeras izaugsmes dienās Latvijas skolās. Un galvenais - skaidrosim to, kas jau skolas solā jāzina un jādara, lai mazinātu iespēju nākotnē kļūt par bezdarbnieku. Mūsu mērķis - uzrunāt tieši 9.un 12.klašu skolēnus, kuriem jārada drošības sajūta un pārliecība par to, kādus studiju virzienus vajadzētu izvēlēties un kādos priekšmetos kārtot eksāmenus. Tā būs laba tradīcija, ko NVA aizsāka šogad un turpinās turpmākos gadus visās Latvijas skolās kā savu projektu!"

 

NVA direktore skolēnus informēja arī par prasmēm, iemaņām un zināšanām, kādas šodien ir nepieciešamas, lai veiksmīgi atrastu darbu un strādātu savā izvēlētajā profesijā. Statistikas dati rāda, ka visbiežāk par bezdarbniekiem kļūst tie jaunieši, kuriem nav profesijas, kuri savlaicīgi nav parūpējušies par to, ko darīs pēc skolas pabeigšanas, kad būs jāsāk darba gaitas. Tāpat bezdarbnieku rindās bieži nonāk arī tādi jaunieši, kuri nepārdomāti izvēlējās profesiju, kas viņiem nav interesanta vai piemērota.

 

Vienlaikus skolēni saņēma arī detalizētu informāciju par piedāvātajiem pakalpojumiem tieši jauniešiem, piemēram, par karjeras konsultācijām, kuras NVA piedāvā klātienē, par un Jauniešu garantijas atbalsta pasākumiem, informatīvajiem materiāliem u.c. Tā ,piemēram, skolēniem un jauniešiem ir iespēja bez maksas apgūt gan nepieciešamās praktiskās darba iemaņas, gan darboties dažādās jauniešu darbnīcās, gan ar valsts atbalstu strādāt, iegūstot pirmo reālo darba pieredzi vai strādāt brīvprātīgo darbu.

 

Savukārt diriģents Ints Teterovskis, kurš vada brīvprātīgo programmu un organizējis virkni nozīmīgu pasākumu Latvijā ar brīvprātīgo atbalstu, norādīja, ka savā pieredzē ir pārliecinājies par jauniešu vēlmi būt aktīviem un iesaistīties kā brīvprātīgajiem dažādos pasākumos. Pēdējo gadu laikā izveidojusies arī laba sadarbība ar daudzām pašvaldībām, kuras atbalsta brīvprātīgo programmu, tomēr būtiska ir savstarpējā informācijas apmaiņa par brīvprātīgā darbu ar jauniešiem, lai veidotu informatīvo tiltu starp brīvprātīgā darba organizatoriem un jauniešiem. „Tā ir vērtīga dzīves pieredze un fantastiska iespēja ne tikai palīdzēt, bet arī gūt vērtīgu pieredzi un draugus visā pasaulē,” minēja I. Teterovskis.

 

Savukārt Jelgavas pilsētas Domes priekšsēdētājam Andrim Rāviņam vajadzēja atbildēt uz skolēnu jautājumiem, kā var kļūt par pilsētas mēru, kādas zināšanas un prasmes vajadzīgas šim atbildīgajam amatam un kāda ir pilsētas mēra izglītība.

 

Diskusijas laikā Jelgavas Spīdolas Ģimnāzijas skolēni uzdeva jautājumus par nodarbinātības iespējām Latvijā, taujāja pēc praktiskiem padomiem, kā izvēlēties nākotnes profesiju un cik ātri jāsaprot – ko studēt. Tāpat skolēni aicināja labklājības ministru, NVA direktori un Jelgavas pilsētas Domes priekšsēdētāju atklāt savu pieredzi karjeras izvēlē un kā viņiem izdevies kāpt pa ”karjeras kāpnēm”.

 

Jāteic, ka NVA Karjeras izaugsmes diena Jelgavā noslēdzās emocionāli saviļnojoši, kad diriģenta Inta Teterovska vadībā skolas audzēkņi un viesi vienojās kopējā pasākuma noslēguma dziesmā.

 

Dienas otrajā pusē NVA Karjeras izaugsmes dienas turpinājās Dobeles valsts ģimnāzijā, kur labklājības ministrs Uldis Augulis, Dobeles novada domes priekšsēdētaja vietnieks Guntis Safranovičs, NVA direktore Inese Kalvāne, diriģents Ints Teterovskis un NVA Dobeles filiāles darbinieki draudzīgā gaisotnē tikās ar ģimnāzijas skolēniem un atklāti stāstīja par personīgo pieredzi karjeras izvēlē.

 

Informatīvo karjeras dienas turpmākos divus mēnešus notiks visā Latvijā.

 

 


Sagatavoja:
Iveta Kancēna
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr. 67021808; 67021744
info@nva.gov.lv