ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
06.06.2020


NVA vasaras nodarbinātības pasākumā jau strādā gandrīz 500 skolēni

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā jau sākuši strādāt 493 skolēni. Skolēnu elektroniskā pieteikšanās NVA mājaslapā vēl turpinās. Pašlaik vasaras darbiem ir reģistrējušies 8594 jaunieši. Darba iespējas skolēniem NVA filiāļu darbinieki piedāvā secīgi.

 

Tāpat NVA turpina pieņemt jaunus darba devēju pieteikumus dalībai skolēnu nodarbināšanai līdz 29.augustam. Darba devējiem tā ir ne tikai iespēja apliecināt savu sociālo atbildību un palīdzēt jauniešiem iegūt pirmo darba pieredzi un pirmās darba iemaņas, bet arī iespēja iegūt papildus darba rokas vienkāršāko darbu veikšanai. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka skolēni ļoti centīgi un veiksmīgi tiek galā ar uzticētiem darbiem.

 

Pašreiz skolēnu nodarbināšanai vasaras brīvlaikā pieteiktas 3832 darba vietas. Darba devēji piedāvā strādāt šādus darbus: klientu konsultants, virtuves darbinieks, palīgstrādnieks, lietvedības sekretārs, noliktavas darbinieks, pārdevējs, datu ievades operators, iesaiņotājs, viesmīlis, datorgrafiķis, dārznieks, projektu asistents, arhivārs, lidostas darbinieks, biroja administrators, palīgs virtuvē, skolotāja palīgs, istabeņu palīgs u.c. Darbiņš ir arī lauksaimniecības un zemkopības darbos: ogu vācēji, ravētāji, darbinieki zemnieku saimniecības, laistītāji.

 

NVA darba devējam nodrošina dotāciju skolēna ikmēneša darba algai 50 % apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Otru pusi algas skolēnam maksā darba devējs, arī nodokļus no darba algas nomaksā darba devējs. Protams, darba devējs skolēnam var maksāt arī vairāk nekā minimālo darba algu.

Tāpat NVA nodrošina dotāciju ikmēneša darba algai arī skolēnu darba vadītājam. Par 10 skolēnu darba vadīšanu dotācijas apmērs ir minimālās mēneša darba algas apmērā. Attiecīgi dotācijas apmērs par viena skolēna darba vadīšanu ir viena desmitā daļa no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Tātad, par viena skolēna nodarbināšanu darba devējs saņem 160 euro skolēna darba algai un 32 euro skolēna darba vadītāja darba algai pirms nodokļu nomaksas.

 

Lielākie darba devēji ir pašvaldības un pašvaldības uzņēmumi. Piemēram, Ventspilī jau šobrīd ir piešķirtas papildus darba vietas, tas saistīts ar to, ka otru pusi algas, ko ierastajā gadījumā sedz darba devējs, saviem pilsētas uzņēmumiem maksā Ventspils dome. Arī Liepājas un Jēkabpils pusē veicas labi, jo darba devēji ir aktīvi un piesakās. Darbu skolēniem pašreiz piedāvā tādi zināmi darba devēji kā, piemēram, Lidosta Rīga, Rīgas piena kombināts, Lido, Lattelecom, Rīgas dzemdību nams, Stockman, Maxima, Olimpiskais centrs Ventspils un citi.

 

 

Lai pieteiktos, darba devējam ir jāaizpilda NVA mājaslapā ievietotā pieteikuma veidlapa, kas jāiesniedz NVA filiālē, kuras administratīvajā teritorijā plānots izveidot darba vietu skolēnam. Detalizētāka informācija darba devējiem un instrukcija "Soli pa solim" izlasāma ŠEIT.

 

 

Atgādinām, ka NVA atbalstu vasaras mēnešos strādāt un iegūt darba pamatprasmes, iemaņas un pirmo darba pieredzi varēs skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Viena skolēna nodarbinātības ilgums pasākumā ir viens mēnesis.

 

Sagatavoja:
Iveta Kancēna
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr. 67021808; 67021744
info@nva.gov.lv