ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
06.06.2020


NVA rīko starptautisko konferenci jauniešu nodarbinātības veicināšanai

2013. gada 13. decembrī no pulksten 10.00 līdz 16.00 viesnīcas „Islande Hotel” telpās, Ķīpsalas ielā 20, Rīgā, notiks Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) rīkotā starptautiskā konference „Jauniešu garantija - pasākumi un partnerības”. Konferencē spriedīs par jautājumiem, kas saistīti ar jauniešu nodarbinātību, izglītības un darba iespējām. Latvijas un ārvalstu nodarbinātības un izglītības eksperti dalīsies jauniešu bezdarba mazināšanas pieredzē, notiks domu apmaiņa saistībā ar plānotajām partnerībām un pasākumiem "Jauniešu garantijas" pasākumu ietvaros. Konferenci pulksten 10.00 atklās labklājības ministre Ilze Viņķele un izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

2012. gada 5. decembrī Eiropas Komisija nāca klajā ar iniciatīvu „Jauniešu garantija”, kas paredz jaunatnes bezdarba problēmu pārvarēšanu.  „Arī mūsu valstij ir būtiski risināt jautājumus, kas saistīti ar jauniešu nodarbinātību, izglītības iespējām, iesaistīšanos sabiedriskajā dzīvē un darba tirgū. Šos jautājums ir nepieciešams risināt kompleksi, ciešā kontaktā ar sadarbības partneriem, kā arī  piesaistot plašu ekspertu loku,” - norāda Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Inese Kalvāne.
 
Konferences mērķis ir raksturot "Jauniešu garantijas" vietu un īstenošanas mehānismu vispārējā politiskajā ietvarā, tā sasaisti ar izglītības un aktīvās nodarbinātības politikas pasākumiem un prioritātēm, kā arī apspriest plānotās partnerības un pasākumus.

Konferencē aicināti piedalīties visu 118 Latvijas pašvaldību pārstāvji, kā arī izglītības jomas un dažādu nevalstisko organizāciju pārstāvji, kuri strādā ar jauniešiem. Konferences darbā piedalīsies Labklājības ministrijas Darba tirgus politikas departamenta direktors Imants Lipskis, NVA direktore Inese Kalvāne,  Valsts Izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Traidās,  Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras direktore Daina Sproģe, Latvijas Universitātes profesors, Bonnas Darba pētījumu institūta (IZA) asociētais pētnieks Mihails Hazans.

Par ārvalstu pieredzi jauniešu nodarbinātības veicināšanā stāstīs Austrijas valsts nodarbinātības dienesta pārstāve Ingeborga Frīsa (Ingeborg Friehs), Somijas Nodarbinātības un ekonomikas ministrijas, Nodarbinātības un uzņēmējdarbības departamenta vecākais padomnieks Ahti Avikainens (Ahti Avikainen), Slovēnijas nodarbinātības dienesta vadošā koordinātore Barbara Gogala.

Konferences noslēgumā norisināsies diskusija "Jauniešu nodarbinātības veicināšanai - pasākumi un partnerība 2014.-2020."

Informācija plašsaziņas līdzekļiem: Pulksten 9.30 „Hotel Islande”(1.stāvā) notiks preses konference, kurā piedalīsies labklājības ministre Ilze Viņķele un NVA direktore Inese Kalvāne. Aicinām mediju pārstāvjus klātienē uzzināt – kā Latvija  2014.gadā uzsāks „Jauniešu garantijas” pasākumu īstenošanu un kāda ir jauniešu bezdarba situācija valstī.

Konference organizēta ESF projekta ”Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide”  (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) ietvaros.
 
Pielikumā - Starptautiskās konferences „Jauniešu garantija - pasākumi un partnerības” darba kārtība .

Sagatavoja:
Iveta Kancēna

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr. 67021808; 67021744
info@nva.gov.lv