ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
15.07.2020


Rīgā tikās Baltijas valstu nodarbinātības dienestu pārstāvji

28.februarī „Eiropas Savienības (ES) Mājā, Rīgā, Aspazijas bulvārī 28, norisinājās Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) organizēta Latvijas, Lietuvas un Igaunijas nodarbinātības dienestu pieredzes apmaiņas tikšanās "Sadarbības ar darba devējiem veicināšana; sociāla uzņēmējdarbība galvaspilsētās".

Par NVA pakalpojumiem darba devējiem, par sadarbību ar darba devējiem, pašvaldībām, NVO un citiem partneriem, kā arī par aktuālo nodarbinātības situāciju Rīgā informēja NVA Darba tirgus nodaļas vadītāja Kristīne Pudāne. Igaunijas Bezdarba Apdrošināšanas fondu pārstāvēja Tallinas un Harjumā filiāles vadītājs Sīms Sarapū, kā arī Tallinas biroja pārstāves Marika Vihermae un Sabina Trankmane. Lietuvas Darba biržu pārstāvēja Viļņas reģiona Jauniešu nodarbinātības nodaļas vadītāja Vaiva Slipikoviene un Darba resursu nodaļas vadītājas vietniece Rasa Montvidiene. Semināra darbā un diskusijās piedalījās arī Rīgas domes Labklājības departamenta Sociālās pārvaldes un NVA Rīgas reģionālās filiāles pārstāvji.

Seminārs tika organizēts ar mērķi Baltijas valstu nodarbinātības dienestu filiāļu pārstāvjiem dalīties pieredzē un apmainīties ar informāciju par to, kā katrā valstī tiek organizēta sadarbība ar darba devējiem, tostarp  - pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām. Tāpat, semināra gaitā tika apspriestas sociālas uzņēmējdarbības nozīme nodarbinātības veicināšana.

Tikšanās dalībnieki pauda viedokli, ka ššāda pieredzes un informācijas apmaiņa sekmē dienestu pakalpojumu attīstību, aktīvo nodarbinātības pasākumu un klientu apkalpošanas pilnveidi. Šādas tikšanās ļauj ne tikai dalīties pieredzē, bet arī novērtēt pašu sasniegto un gūt jaunas idejas nodarbinātības jautājumu risināšanā.

Seminars tika organizēts ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „"Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide", Nr. 1DP/1.3.1.4.0/IPIA/NVA/001 atbalstu.