ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
27.02.2020


Skolēni var pieteikties darbam vasaras brīvlaikā

No ceturtdienas, 6. aprīļa, sākas skolēnu reģistrēšanās Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) organizētajam pusaudžu nodarbinātības pasākumam vasaras brīvlaikā. Skolēni varēs reģistrēties visu vasaru - tie, kuriem 15 gadi aprit jūnijā vai jūlijā, var reģistrēties sākot no savas dzimšanas dienas.

Skolēn,i vecumā no 15 līdz 18 gadiem, kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs un kuriem ir vēlme kādā no vasaras mēnešiem strādāt, sākot no 6.aprīļa var pieteikties savas administratīvās teritorijas NVA filiālē. Līdzi jāņem pase vai dzimšanas apliecība, izziņa par deklarēto dzīvesvietu, skolas izsniegts dokuments par to, ka skolēns mācās šajā iestādē un medicīniskā izziņa. Pirmo reizi šajā nodarbinātības pasākumā ir iespēja piedalīties arī pusaudžiem ar speciālām vajadzībām, ja darbavietai nav nepieciešams speciāls pielāgojums.

NVA filiāles darbinieki, ņemot vērā darba devēja pieprasījumu, darba vietu skaitu, paredzamo darba stundu skaitu un darbības veidu, vienosies ar skolēnu par nodarbināšanu vasaras brīvlaikā, atbilstoši katra spējām, interesēm un prasmēm.

Darbs vasaras brīvlaikā tiek organizēts no 1. jūnija līdz 31.augustam; viens skolēns tiek nodarbināts vienu mēnesi. Atsevišķos gadījumos, ja ir pietiekams finansējums, ja pusaudzis un darba devējs ir piekrituši turpināt piedalīties pasākumā, pusaudža nodarbinātību var pagarināt vēl uz vienu mēnesi, bet maksimālais pusaudža darba laiks nedrīkst pārsniegt divus mēnešus.

Skolēnu vasaras nodarbinātības projekts tiek finansēts no valsts budžeta līdzekļiem un darba devēja finanšu līdzekļiem. Valsts maksā skolēna algu 50% apmērā no minimālās mēneša darba algas, bet otra puse algas jāmaksā darba devējam. Šogad valsts šim pasākumam piešķīrusi 877 500 latu, un tas nozīmē, ka kopumā vasaras brīvlaikā varēs strādāt vairāk par 12 tūkstošiem pusaudžu, kas ir vismaz par trim tūkstošiem vairāk nekā pagājušajā gadā.

Papildu informācija NVA filiālēs, interneta mājas lapā www.nva.gov.lv sadaļā „Darba meklētājiem” --> „Skolēnu darbs vasarā” vai pa bezmaksas tālruni 8007700.Iveta Daine, NVA sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 7021744; 9466755;
Iveta.Daine@nva.lv