ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
23.02.2020


NVA direktora vizīte Norvēģijā

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktors Ringolds Beinarovičs un NVA Starptautisko attiecību departamenta direktore Guntra Zariņa 23. un 24. martā apmeklēs Norvēģiju, kur tiksies ar Norvēģijas nodarbinātības dienesta (Aetat) vadību, iepazīsies ar šīs Skandināvijas valsts kolēģu pieredzi nodarbinātības jautājumu risināšanā un apspriedīs iespējamo Latvijas un Norvēģijas nodarbinātības institūciju sadarbību. Tiks uzsāktas sarunas par sadarbības līguma izstrādi.

23. martā Oslo Ringolds Beinarovičs un Guntra Zariņa piedalīsies darba tirgus un nodarbinātības jautājumiem veltītajā konferencē, kuras ietvaros Norvēģijas Darba un sociālo lietu ministrijas, Aetat pārstāvji, politiķi un uzņēmēji spriedīs par darba tirgus pētījumiem, politiku un stratēģiju, kā arī izvirzīs turpmākās darbības mērķus.

24. martā Ringolds Beinarovičs un Guntra Zariņa apmeklēs Latvijas vēstniecību Norvēģijā, kur tiksies ar Norvēģijā strādājošajiem latviešiem, lai pārrunātu arī darba apstākļu un kultūras atšķirības Latvijā un Norvēģijā.

Kā zināms, Nodarbinātības valsts aģentūra Latvijā izsniedz licences darbiekārtošanas firmām un uzrauga to darbību. Licence darbiekārtošanas pakalpojumu sniegšanai Norvēģijā izsniegta tikai vienai firmai – SIA „Go to Balticum”, ar kuras starpniecību 2005.gadā 90 cilvēki no Latvijas atrada darbu Norvēģijā būvniecības nozarē. Norvēģijas statistikas dati liecina, ka 2006.gada sākumā šajā valstī kopumā oficiāli strādāja 116 Latvijas pilsoņi.Dainis Jukonis, NVA sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr. 7021744; 6114728
Dainis.Jukonis@nva.lv