ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
12.07.2020


Uzzini, pirms piekrīti darbam ārvalstīs!

Latvijas darba meklētājiem, kas izvērtē iespēju strādāt ārvalstīs, ir nepieciešams ekspertu padoms, lai darba piedāvājumu klāstā atšķirtu patiesību no viltus un zinātu, kā pareizi rīkoties meklējot darbu vai strādājot ārpus Latvijas. Ārlietu ministrija kopā ar Nodarbinātības valsts aģentūru atgādina:

  1. Kam jāpievērš īpaša uzmanība, iepazīstoties ar darba piedāvājumiem ārvalstīs (Plašāka informācija par darba un dzīves apstākļiem ārvalstīs).
  2. Kādus pakalpojumus sniedz Nodarbinātības valsts aģentūras Eiropas nodarbinātības dienestu tīkls (EURES) un kam jāpievērš uzmanība, izmantojot privāto firmu piedāvātos darbiekārtošanas pakalpojumus. Plašāka informācija par NVA EURES pakalpojumiem un licencētajiem komersantiem – darbiekārtošanas pakalpojumu sniedzējiem.
  3. Kā jārīkojas ārkārtas situācijās ārvalstīs.

Palīdzību krīzes situācijās ārvalstīs iespējams saņemt gan vēršoties Latvijas pārstāvniecībās ārvalstīs (saraksts ar Latvijas pārstāvniecību, vēstniecību adresēm, tālruņiem ārvalstīs ), gan sazinoties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta dežurantu pa mobilo tālruni – 29 287 398 (24 stundas diennaktī, arī brīvdienās un svētku dienās).

Lai informācija par ceļošanu un arī par nodarbinātības jautājumu problemātiku ārvalstīs būtu iedzīvotājiem pieejamāka, Ārlietu ministrija ir ieviesusi arī bezmaksas informatīvo tālruni – 8000 5905 (darbojas darbdienās darba laikā, zvanot no ārvalstīm tālruņa numurs: +371 67 015 905). Tāpat pilnveidots Konsulārais reģistrs, kas nodrošina operatīvāku nepieciešamās palīdzības saņemšanu ārvalstīs.

Ārkārtas situāciju tālruņa numurs +371 26 337 711 (diennakts dežūrtālrunis ārkārtas situācijās: nāves gadījumi, smagas saslimšanas, katastrofas utml.)