ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
07.07.2020


Nodarbinātības valsts aģentūra aicina uz Preses konferenci par projekta „Darba praktizēšana ar stipendiju pašvaldībās” noslēgumu un algoto pagaidu sabiedrisko darbu uzsākšanu

Šo piektdien, 9. decembrī, pulksten 10.00, Rīgā, viesnīcā „ Avalon Hotel” Kalēja ielā 70 – 72, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar Labklājības ministriju (LM) un Latvijas Pašvaldību savienību (LPS) rīko preses konferenci par Eiropas sociālā fonda (ESF) pasākuma „Darba praktizēšana ar stipendiju pašvaldībās” jeb Simtlatnieku programmas noslēgumu, tā ieguvumiem un rezultātiem. Tāpat žurnālisti tiks informēti par jauno ESF programmu bezdarbniekiem - „Algotie pagaidu sabiedriskie darbi”, ko NVA sāks īstenot no 2012. gada.

Preses konferencē piedalīsies Labklājības ministre Ilze Viņķele, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis, Labklājības ministrijas Darba departamenta direktors Imants Lipskis un Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Baiba Paševica.

Izvērtējot „Darba praktizēšanu ar stipendiju pašvaldībās”, I. Viņķele informēs, kā minētā programma ietekmēja gan labklājības, gan sociālo sfēru Latvijā kopumā. Savukārt A. Jaunsleins sniegs ieskatu, kāds bija pašvaldību un iedzīvotāju ieguvums, iesaistoties tā dēvētājā „80 latu programmā”.  

Preses konferences gaitā B. Paševica plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus informēs par NVA īstenotās programmas ietvaros paveiktajiem darbiem pašvaldībās, iesaistīto cilvēku skaitu un pasākuma īstenošanas gaitu. „Darba praktizēšana ar stipendiju pašvaldībās jeb tā saucamā simtlatnieku programma, ko Nodarbinātības valsts aģentūra uzsāka īstenot pirms vairāk nekā diviem gadiem,  bija ļoti nozīmīgs atbalsts tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri krīzes dēļ palika bez darba un jebkādiem ienākumiem. Es vēlos pateikties visiem NVA darbiniekiem un sadarbības partneriem –Latvijas pašvaldībām, kas aktīvi, profesionāli un ar atdevi iesaistījās šīs programmas īstenošanā,” norāda NVA direktore B. Paševica.

Labklājības ministrijas pārstāvji norāda, ka, ja nākamgad bezdarbniekiem netiks sniegts atbalsts nodarbinātības pasākumu veidā, pieaugs trūcīgo personu skaits, kā rezultātā palielināsies arī sociālā spriedze un emigrācija. Tāpēc Labklājības ministrijas pārstāvis I. Lipskis preses konferencē  informēs, kā un ar kādiem nosacījumiem tiks pilnveidota programma sociāli mazaizsargātiem cilvēkiem, proti no 2012. gada uzsākot jauno programmu „Algotie pagaidu sabiedriskie darbu”.  

Pasliktinoties Latvijas ekonomiskai situācijai un strauji samazinoties brīvo darba vietu skaitam, 2009. gadā tika uzsākta ESF programma „Darba praktizēšana ar stipendiju pašvaldībās”, lai sniegtu atbalstu tiem bezdarbniekiem, kuri palikuši bez iztikas līdzekļiem. Projekta ietvaros tika nodarbināti gandrīz 123 tūkstoši bezdarbnieku. Programma bija kā atbalsts gan bezdarbniekiem, gan arī pašvaldībām daudzu sociāli nozīmīgu darbu paveikšanai.

P.S. Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji laipni aicināti uz preses konferenci 9. decembrī pulksten 10.00 viesnīcā „ Avalon Hotel”, Rīgā  Kalēja ielā 70 – 72, 2. Stāvā.

Papildus informācija:
Informācijas un dokumentu pārvaldības
Nodaļas vadītāja
Iveta Kancēna
Tālr. 67021808; 29466959
Iveta.Kancena@nva.gov.lv