ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
04.06.2020


Rīgā tiekas Latvijas un Austrijas nodarbinātības speciālisti

28. un 29. aprīlī Latvijas Zinātņu akadēmijas telpās, Rīgā, Akadēmijas laukumā 1, notiks divu dienu starptautiskā konference “Sadarbība ar darba devējiem efektīvas darba tirgus politikas īstenošanai. Nodarbinātības valsts dienestu savstarpējā sadarbība, pasākumi un aktivitātes Austrijā un Latvijā”.

Konferenci atklās NVA direktore Baiba Paševica un Austrijas vēstniece Latvijā Hermine Poppeller. Konferences darbā piedalīsies Latvijas Republikas Labklājības ministrijas (LM), Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA), Baltijas Sociālo Zinātņu institūta speciālisti, Austrijas nodarbinātības valsts dienesta un Austrijas nodarbinātības dienesta OSB Consulting GmbH pārstāvji.

Konferences pirmās dienas ziņojumu tēmas: Austrijas Nodarbinātības valsts dienesta stratēģiskā starpnieka loma starp darba ņēmējiem un darba devējiem uzstāsies; Darba devēju loma Latvijas darba tirgus politikā; Darba devēju prasības Austrijas Nodarbinātības valsts dienestam darbinieku atlasē; IT atbalsts darbaspēka pieprasījuma un piedāvājuma salāgošanai; Nodarbinātības valsts aģentūras sadarbība ar darba devējiem.

Konferences otro dienu atklās Baltijas Sociālo Zinātņu institūta projektu direktore Oksana Žabko. Austrijas nodarbinātības valsts dienesta pārstāvji stāstīs par atbalsta pasākumiem darba devējiem un labās prakses piemēriem, savukārt Latvijas nodarbinātības speciālisti ziņos par NVA filiāļu pieredzi un labās prakses piemēriem.

Lai iepazītos ar NVA pieredzi bezdarbnieku profesionālajā apmācībā pēc darba devēja pieprasījuma, konferences dalībnieki apmeklēs A/S "GRINDEKS". Kā zināms, pasākuma „Profesionālās tālākizglītības un profesionālās pilnveides izglītības programmu īstenošana bezdarbniekiem  pēc darba devēja pieprasījuma” ietvaros NVA jau kopš 2009.gada veiksmīgi sadarbojas ar Ķīmijas, farmācijas, biotehnoloģijas un vides nozaru kvalifikācijas centru, apmācot speciālistus darbam uzņēmumos „Grindeks”, „Biolar”, „Olainfarm”, „Silvanols”.

29. aprīlī darbu sāks arī forums „Nodarbinātības valsts aģentūras darbība vakar, šodien un rīt”, kurā tiks izvērtēta NVA darbība un loma nodarbinātības politikas īstenošanā.

Konference un forums notiek, pateicoties Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Nodarbinātības valsts aģentūras kapacitātes pilnveide” (Nr.1DP/1.3.1.4.0/08/IPIA/NVA/001) atbalstam.