ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
08.04.2020


Latvijas darba meklētājus Vācijā visvairāk interesē lauksaimniecības darbi

Kā zināms, no 2011.gada maija Vācija un Austrija atcels noteikumus, kas ierobežo iebraukšanu šajās valstīs darbaspēkam no jaunajām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, tostarp arī no Baltijas valstīm. Tas nozīmē, ka Latvijas pilsoņiem darba atļaujas darbam Vācijā vairs nebūs nepieciešamas. Jāpiebilst, ka tiem Latvijas pilsoņiem, kuri vēlas Vācijā strādāt sezonas darbus, darba atļaujas nav nepieciešamas jau no šā gada 1.janvāra. Arī Šveice , kas nav Eiropas Savienības valsts, bet ir pievienojusies Eiropas Kopienas līguma nosacījumiem par brīvās darbaspēka kustības nodrošināšanu, ar 1.maiju plāno atvērt savu darba tirgu Latvijas pilsoņiem.

2010.gadā par darba iespējām Vācijā tika sniegtas 364 EURES individuālās konsultācijas, tas ir 7,9% no konsultāciju kopskaita, savukārt 2009.gadā - 604 individuālās konsultācijas vai 8,5% no kopējā konsultāciju skaita.

2011.gada pirmajos 2 mēnešos EURES konsultanti Latvijā snieguši 88 individuālās konsultācijas par darba iespējām, dzīves un darba apstākļiem Vācijā, t.i. 28,3% no kopējā EURES Latvijā sniegto individuālo konsultāciju skaita. Konsultāciju skaita pieaugums 2011.gada sākumā skaidrojams arī ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mājas lapas EURES sadaļā publicētajām vakancēm sezonas darbiem Vācijā.
 
Visvairāk EURES konsultāciju apmeklētāji interesējās par darba iespējām Vācijas lauksaimniecībā (33,7%), veselības un sociālās aprūpes nozarē (14,5%), apstrādes rūpniecībā (11,0%), izmitināšanas un ēdināšanas iestādēs (8,1%), transporta jomā (5,8%).

Vācijas Federālās nodarbinātības aģentūras dati liecina, ka 2010.gada nogalē speciālistu trūkums bija vērojams šādās profesijās:
- ārsti,
- medmāsas,
- viesnīcu un ēdināšanas speciālisti - viesmīļi un pavāri,
- inženiermehāniķi un inženierelektriķi,
- kvalificēti metālstrādnieki.

Brīva darbaspēka kustība ir viena no fundamentālām brīvībām, ko Eiropas Savienība nodrošina saviem pilsoņiem. Tomēr kopš Eiropas Savienības paplašināšanās 2004.gada 1.maijā attiecībā uz tā saukto ES astotnieku (ES8), kurā ietilpst arī Latvija, tika noteikti pārejas perioda nosacījumi: vairākās ES valstīs strādāt drīkstēja tikai tie iebraucēji no jaunajām dalībvalstīm, kuri bija saņēmuši darba atļauju. Saskaņā ar starpvalstu vienošanos maksimālais ierobežojumu  periods darbaspēka iebraukšanai no jaunajām valstīm „vecajās” ES valstīs nedrīkstēja būt ilgāks par 7 gadiem, tātad ierobežojumu termiņš beidzas 2011.gada 1.maijā.

Vakances Vācijā -->