ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
01.04.2020


Jaunieši aicināti pieteikties vasaras darbam Ziemeļvalstīs

Sākot ar 2010. gadu, Ziemeļu Ministru padomes finansētā apmaiņas programma Nordjobb savā mērķauditorijā ir iekļāvusi ne tikai Ziemeļvalstīs dzīvojošus jauniešus, bet arī citu ES valstu iedzīvotājus.   

Ziemeļvalstu apmaiņas programma Nordjobb piedāvā jauniešiem vasaras darbu, izmitināšanu, kā arī kultūras un izklaides iespējas.

Pretendentiem jābūt:  
  • ES valsts pilsoņiem;
  • dzimušiem laika posmā no 1982.g. 1.janvāra līdz 1992.g. 1.jūlijam (18-28 g. jauniem);
  • jāprot sazināties zviedru, dāņu vai norvēģu valodā.

Piedāvātās darba vakances sevī ietver vienkāršus sezonālus darbus tādās nozarēs kā dārzniecība, lauksaimniecība, telpu uzkopšana, viesnīcu un restorānu personāls, palīgdarbi ražošanā, kā arī veco ļaužu un bērnu aprūpe. Iepriekšēja darba pieredze vai profesionālā izglītība nav obligāta.

Nordjobb datu bāzē uz doto brīdi atrodas 750 darba vakances sezonāliem vasaras darbiem Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā un Īslandē, kā arī to autonomajos apgabalos: Ālandu salās, Fēru salās un Grenlandē.  


Programma tika dibināta 1985. gadā. Kopš tā laika ar Nordjobb starpniecību 15 000 jaunu cilvēku Ziemeļvalstīs ir guvuši neaizvietojamu dzīves pieredzi un neaizmirstamas atmiņas, strādājot kādā no kaimiņvalstīm. Paplašinot Nordjobb apmaiņas programmas robežas, Ziemeļvalstis cer kļūt redzamākas un pievilcīgākas globalizētās pasaules jaunajiem censoņiem.


Informāciju sagatavoja:

Marika Gintere
Informācijas padomniece
Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā
marika@norden.lv ; tel. 67820051