ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
19.02.2020


NVA direktore piedalās akcijā „Atpakaļ uz skolu 2010”

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore B.Paševica 7.maijā devās uz Siguldas valsts ģimnāziju, lai piedalītos akcijā „Atpakaļ uz skolu 2010”.

„Esmu gandarīta par šodienas jauniešu zinātkāri un erudīciju, interesējoties un diskutējot par šobrīd tik aktuāliem sociālekonomiskiem notikumiem kā Latvijā, tā pasaulē kopumā,” atzīst NVA direktore B.Paševica.

Akcijas mērķis – veicināt skolēnu zināšanas par valsts pārvaldes darbu, rosināt uz zināšanām balstītas diskusijas un nodrošināt iespēju sniegt papildu informāciju par Eiropas Savienības (ES) aspektiem mūsu ikdienā.

Tiekoties ar Siguldas valsts ģimnāzijas 11. un 12. klašu skolēniem, B.Paševica atgādināja ES izveidošanas vēsturiskos aspektus un pamatvērtības, iepazīstināja ar ES vadošo institūciju un nodarbinātības dienestu uzdevumiem un aktualitātēm.

Astoto gadu pēc kārtas European Schoolnet sadarbībā ar Eiropas Komisiju organizē pasākumu kopumu „Eiropas Pavasaris”, kura ietvaros Latvijā jau trešo  gadu  tiek  rīkota  akcija „Atpakaļ uz skolu 2010”. Tās laikā valsts pārvaldē un ES institūcijās strādājošie, kā arī citi eksperti ES jautājumos dodas uz skolām, lai stāstītu jauniešiem par ES un veicinātu viņu izpratni par ES jautājumiem.

Šogad akciju koordinē jauniešu nevalstiskā organizācija Klubs „Māja” – jaunatne  vienotai  Eiropai  sadarbībā ar Ārlietu ministriju, Izglītības un zinātnes  ministriju,  Eiropas  Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Eiropas Parlamenta  informācijas  biroju. Projekta koordinēšanu finansiāli atbalsta Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Sagatavoja:
Iveta Kancēna
Informācijas nodalas vadītāja
Tālr. 67021808
Iveta.Kancena@nva.gov.lv