ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
28.02.2020


NVA direktore iepazīstina Liepājas domes deputātus un uzņēmējus ar aktuālo darba tirgus situāciju Latvijā

Lai informētu par darba tirgus situāciju un aktuālajiem nodarbinātības jautājumiem, Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore B. Paševica  un ESF projekta „Kompleksi atbalsta pasākumi” vadītāja Andra Osīte vakar,  29. aprīlī piedalījās NVA organizētajā seminārā Liepājas pilsētas Domē.

NVA ESF seminārā „Nodarbinātības valsts aģentūras jaunie nodarbinātības pasākumi, to īstenošana. Aktualitātes, problēmas un risinājumi” piedalījās arī Liepājas Domes priekšsēdētājs U. Sesks, viņa vietnieks G. Ansiņš, Domes Ekonomikas nodaļas eksperte nodarbinātības jautājumos Aija Saldovere, NVA filiāles vadītāja Dace Baumane, kā arī pilsētas arodbiedrību un lielāko uzņēmumu pārstāvji.
NVA direktore B. Paševica klātesošiem prezentēja aktualitātes nodarbinātības jomā un informēja par jaunajiem nodarbinātības pasākumiem, kā arī iedzīvotāju iesaistīšanās iespējām jaunajos NVA pasākumos, piemēram, ESF projekta „Mūžizglītības pasākumi nodarbinātām personām”, „Pirmā un otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmu apguve”, „Kompleksi atbalsta pasākumi” Jauniešu darba praksēs.

Semināra laikā tika pārrunāti ar nodarbinātību saistīti jautājumi, kas ir tieši aktuāli Liepājas novada iedzīvotājiem un uzklausīti ierosinājumi pasākumu pilnveidošanai.

Tāpat vizītes ietvaros tika izvērtēta NVA un Liepājas pašvaldības līdzšinējā sadarbība NVA organizētajos aktīvās nodarbinātības pasākumos, to skaitā bezdarbnieku un nodarbināto apmācībā, ESF projekta „Apmācība Darba iemaņu iegūšanai un uzturēšanai, ja darba devējs ir pašvaldība” jeb tā dēvētajā „100 Ls stipendiātu programmā”. Liela interese pilsētas uzņēmējiem bija par Jauniešu darba praksēm ESF projekta „Kompleksi atbalsta pasākumi” ietvaros, ko plānots uzsākt šā gada jūnijā.

B. Paševica informēja, ka līdz ar pirmajām stabilizācijas pazīmēm valstī saistībā ar reģistrētā bezdarba līmeņa samazināšanos, arī Liepājas pilsētā vērojama bezdarba līmeņa sarukšana. Tā šā mēneša laikā, saskaņā ar NVA Liepājas filiāles datiem, darbā iekārtojušies 435 reģistrētie bezdarbnieki, bet šogad kopumā darbu atraduši – 1249 iedzīvotāji. Tomēr bezdarba līmenis Liepājas pusē vēl joprojām ir augsts – 19,5%.

Savukārt kā informēja NVA Liepājas filiāles vadītāja D. Baumane, no kopējā reģistrētā bezdarbnieku skaita: Sievietes ir 4124 (jeb 53%), invalīdi -313 (4%), jaunieši vecumā līdz 25 gadiem  1142 (14,7%), ilgstošie bezdarbnieki – 1729 (22,9%) un pirmspensijas vecuma bezdarbnieki – 717 (9,5%).

Pēc semināra B. Paševica kopā ar Liepājas Domes vadību piedalījās preses konferencē un sniedza intervijas žurnālistiem.

Tāpat NVA direktore apmeklēja NVA fināli Liepājā, Graudu ielā 50, kur tikās ar filiāles darbiniekiem un pārrunāja darba aktualitātes.


Sagatavoja:
Iveta Kancēna
Informācijas nodalas vadītāja
Tālr. 67021808
Iveta.Kancena@nva.gov.lv