ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
04.04.2020


Aprīļa sākumā bezdarbnieku skaits nedaudz samazinājies [+video]

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) operatīvie dati liecina, ka marta beigās reģistrētā bezdarba līmenis valstī bijis 17,3%, un aprīļa pirmajās dienās reģistrēto bezdarbnieku skaits pat nedaudz samazinājies. Ja 2010.gada marta beigās NVA uzskaitē bija 194 253, tad 5.aprīlī - 194 084 bezdarbnieki, tas ir par 176 cilvēkiem mazāk. Spriežot pēc 5.aprīļa datiem, lai arī  nedaudz, taču ir palielinājies NVA reģistrēto brīvo darba vietu skaits, sasniedzot 1712 aktuālās vakances.

NVA direktore Baiba Paševica: "Ja salīdzina ar februāra beigu rādītājiem, bezdarba līmenis valstī tomēr ir pieaudzis par 0,2%  un pēc aprīļa pirmo dienu datiem vēl nevar spriest par visa mēneša situāciju kopumā.  Taču šogad būtiski mazinājies bezdarba pieauguma temps un tas ir  pat  mazāks nekā aizvadītā gada vasaras mēnešos. Tomēr negatīva tendence ir tā, ka ir ļoti daudz tādu bezdarbnieku, kuri darbu nav atraduši vairāk nekā gadu. Februāra beigās NVA uzskaitē bija vairāk nekā 34 000 ilgstošo bezdarbnieku. Ņemot vērā darba vietu trūkumu valstī,  bezdarba līmenim nav iespēju strauji samazināties".

Savukārt labklājības ministrs Uldis Augulis, komentējot medijiem situāciju bezdarba jomā, uzsvēris iniciēto darba tirgus programmu un Sociālās drošības tīkla stratēģijas pasākumu mērķtiecību un efektivitāti, lai apturētu straujo bezdarba pieaugumu.


Intervija LTV Ziņu dienestam, autors: Gunita Āre, 07.04.2010