ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
11.07.2020


Jaunieši ar iegūtu augstāko izglītību varēs iesaistīties praksē Nodarbinātības valsts aģentūrā

Lai atbalstītu jauniešus bezdarbniekus un uzlabotu Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) klientu apkalpošanas kvalitāti, Labklājības ministrija (LM) piedāvās iespēju jauniešiem - bezdarbniekiem iesaistīties darba praksēs NVA.

Tas nozīmē, ka, ieguldot Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzekļus, sākot ar šī gada aprīli darba praksēs pie NVA inspektoriem varēs iesaistīties jaunieši – bezdarbnieki, kuri:
  • ir vecumā līdz 25 gadiem;
  • nesaņem pabalstu;
  • ir ieguvuši augstāko izglītību sociālajās zinātnēs,
  • ir vismaz 1 gadu ilga darba pieredze;
  • ir labas latviešu valodas zināšanas (izglītība iegūta valsts valodā vai ir valsts valodas prasmes augstākais līmenis);
  • bezdarba laikā nav saņemts atbalsts jauniešu darba praksē vai atbalstītās nodarbinātības pasākumos mērķgrupu bezdarbniekiem.

Ja pretendentu skaits pārsniegs prakses vietu skaitu, priekšrocība iesaistīties pasākumā būs tiem bezdarbniekiem, kuriem:
  • ir maģistra grāds sociālajās zinātnēs;
  • ir pēc bērna kopšanas atvaļinājuma;
  • ir labas saskarsmes un uz klientu vērstas darbības prasmes, ko apliecina karjeras konsultanta novērtējums.

Uzsākot praksi, jaunieši sākotnēji 40 stundas tiks apmācīti veicamajam darbam. Mācību laikā bezdarbniekiem tiks kompensētas arī sabiedriskā transporta izmaksas. Prakses vieta NVA filiālēs tiks nodrošināta 1 gadu un prakses laikā bezdarbnieki katru mēnesi saņems stipendiju 150 latu apmērā.

Plānots, ka divu gadu laikā NVA papildus varēs piesaistīt 144 atbalsta darbiniekus esošajiem inspektoriem un referentiem nodarbinātības jautājumos no kvalificēto bezdarbnieku vidus.

Šāda rīcība nepieciešama, ņemot vērā straujo bezdarba un pakalpojumu saņēmēju skaita pieaugumu tieši jauniešu vidū, kā arī NVA samazināto darbinieku skaitu un palielināto noslodzi. Pēc statistikas datiem pēdējā gada ietvaros bezdarbnieku skaits uz vienu inspektoru ir dubultojies.

Būtiskais darba apjoma pieaugums apgrūtina klientu apkalpošanu. Turklāt vienas konsultācijas garums ir samazinājies līdz piecām vai desmit minūtēm, kuras laikā ir jānodrošina individuāla pieeja katram klientam, lai noteiktu piemērotākos nodarbinātības atbalsta pasākumus.

Izveidojot NVA darba prakses vietas bezdarbniekiem ar augstāko izglītību un sniedzot atbalstu iestādes personālam, plānots uzlabot klientu apkalpošanas kvalitāti.

Kopumā pasākuma īstenošanā tiks ieguldīti ESF un valsts līdzekļi 482,3 tūkst. latu apmērā. Pasākums tiks īstenots līdz 2012.gada 1.aprīlim.

To paredz šodien, 23.februārī, valdībā pieņemtie noteikumi par ESF aktivitāti „Bezdarbnieku un darba meklētāju apmācība”.

Informāciju sagatavoja:
Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv
Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  
liene.zvereva@lm.gov.lv