ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
25.05.2020


Nāc un piedalies atklātajā seminārā bezdarbniekiem un darba meklētājiem!

Izstādes „Darbs un karjeras iespējas 2009” ietvaros š.g. 28. novembrī Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT1 rīko atklāto semināru „GRIBU.VARU.DARU! Jaunas iespējas bezdarbniekiem un darba meklētājiem”.

Semināra mērķis ir sniegt bezdarbniekiem un darba meklētājiem daudzpusīgu un aktuālu informāciju, kas nepieciešama veiksmīgai integrācijai darba tirgū. Semināru varēs apmeklēt arī ikviens izstādes „Darbs un karjeras iespējas 2009” apmeklētājs, kuram kāda no semināra tēmām šķitīs interesanta un nepieciešama, lai paaugstinātu savu konkurētspēju darba tirgū un varētu veiksmīgi iesaistīties ne tikai Latvijas, bet arī citu valstu darba tirgos.

„Nodarbinātības valsts aģentūras loma šā brīža ekonomiskajā situācijā ir īpaši aktuāla, jo bezdarba pieauguma tendence ir acīmredzama. Mūsu galvenais uzdevums – palīdzēt cilvēkam, kas zaudējis darbu, gan sniedzot informāciju par darba, karjeras izaugsmes un izglītības iespējām. Mēs ceram, ka cilvēki pēc semināra būs motivēti nenolaist rokas, bet izmantot visas pieejamās iespējas sevis izglītošanai, konkurētspējas paaugstināšanai darba tirgū vai pat uzņēmējdarbības uzsākšanai”, NVA direktore Baiba Paševica.

Semināra klausītāji varēs iegūt informāciju par NVA sniegtajiem pakalpojumiem un jaunajiem nodarbinātības pasākumiem, t.sk., par nepilnu laiku nodarbināto un jauno augstākās izglītības kuponu apmācību, par izglītības iespējām Latvijā, izmantojot nacionālo izglītības ceļvedi NIID.LV, kā arī par to, kā sevi motivēt iesaistīties darba tirgū un paaugstināt savu konkurētspēju.

Tā kā šobrīd bezdarbnieki un darba meklētāji tiek aicināti arī pašiem uzsākt savu uzņēmējdarbību, kļūstot pašiem par darba devējiem, viena no atklātā semināra tēmām ir atvēlēta jautājumiem par uzņēmējdarbības uzsākšanu un attīstīšanu.

Šīs tēmas ietvaros semināra apmeklētājs varēs uzzināt par biznesa inovatīvo ideju lomu uzņēmējdarbībā, par biznesa inkubatoru piedāvāto atbalstu veiksmīgas uzņēmējdarbības uzsākšanā un attīstībā, kā arī finanšu un banku eksperti sniegs padomus, kā pareizi plānot savas finanses. Tāpat būs iespēja saņemt informāciju par ikviena cilvēka iespēju iesaistīties dažādos sadarbības projektos starp uzņēmējiem, valsts, pašvaldību institūcijām un nevalstiskajām organizācijām, lai uzlabotu ikviena Latvijas iedzīvotāja dzīves kvalitāti.

Semināra laikā nozares speciālisti stāstīs arī par darba iespējām ārvalstīs, izmantojot Eiropas Nodarbinātības dienestu tīkla pakalpojumus, kā arī par jautājumiem, kas saistīti ar darba tiesiskajām attiecībām, bezdarbnieka pabalstu saņemšanu un Rīgas pašvaldības sniegto atbalstu bezdarbniekiem.

 
Bezdarbniekiem, uzrādot organizācijas „Nāc un Dari!” izsniegto Iespēju karti, ieeja izstādē „Darbs un karjeras iespējas 2009” būs bezmaksas!
Informāciju par Iespēju kartes saņemšanu var uzzināt „Nāc un Dari!” mājas lapā: www.nacundari.lv.

 
Seminārs notiks š.g. 28.novembrī plkst. 11.00 Starptautiskajā izstāžu centrā, Ķīpsalā.