ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
21.11.2019


AM un NVA informatīvā kampaņa „Uzzini, pirms piekrīti darbam ārvalstīs!”

Pēdējā laikā plašsaziņas līdzekļos arvien biežāk parādās informācija par darba iespējām ārvalstīs, taču bieži vien ir nepieciešams ekspertu padoms, lai saprastu, kas no piedāvātā ir patiesība, bet kas – viltus. Atsaucoties uz iepriekš minēto, Ārlietu ministrija kopā ar Nodarbinātības valsts aģentūru  vēlas atgādināt:

  1. Kam jāpievērš īpaša uzmanība, iepazīstoties ar darba piedāvājumiem ārvalstīs (Plašāka informācija par darba un dzīves apstākļiem ārvalstīs).
  2. Kādus pakalpojumus sniedz Nodarbinātības valsts aģentūras Eiropas nodarbinātības dienestu tīkls (EURES) un kam jāpievērš uzmanība, izmantojot privāto firmu piedāvātos darbiekārtošanas pakalpojumus. Plašāka informācija par NVA EURES pakalpojumiem un licencētajiem komersantiem – darbiekārtošanas pakalpojumu sniedzējiem.
  3. Kā jārīkojas ārkārtas situācijās ārvalstīs.

Palīdzību krīzes situācijās ārvalstīs iespējams saņemt gan vēršoties Latvijas pārstāvniecībās ārvalstīs (saraksts ar Latvijas pārstāvniecību, vēstniecību adresēm, tālruņiem ārvalstīs), gan sazinoties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta dežurantu pa mobilo tālruni – 26 33 77 11 (24 stundas diennaktī, arī brīvdienās un svētku dienās).

Lai informācija par ceļošanu un arī par nodarbinātības jautājumu problemātiku ārvalstīs būtu iedzīvotājiem pieejamāka, Ārlietu ministrija ir ieviesusi arī bezmaksas informatīvo tālruni – 8000 5905 (darbojas darbdienās darba laikā, zvanot no ārvalstīm tālruņa numurs: 0037167015905). Tāpat pilnveidots Konsulārais reģistrs, kas nodrošina operatīvāku nepieciešamās palīdzības saņemšanu ārvalstīs.