ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
08.07.2020


Finanšu resursu trūkuma dēļ 22. un 29.maijā NVA nestrādās

Finanšu samazinājuma dēļ 22. un 29. maijā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) darbinieki atradīsies bezalgas atvaļinājumā, tāpēc šajos datumos NVA filiāles visā Latvijā apmeklētājiem būs slēgtas.

Bezalgas atvaļinājumā NVA darbinieki spiesti doties, lai nodrošinātu Ministru kabineta 2009.gada 14.aprīļa sēdes lēmumus, kas paredz par 15% samazināt resursus un izdevumus. Šāds lēmums tika saskaņots ar labklājības ministru Uldi Auguli, oficiālā vēstulē norādot, ka maijā un jūnijā NVA nepietiek līdzekļu funkciju veikšanai pilnā apjomā.

Kā iepriekš atzina NVA direktore B.Paševica, lai gan līdz ar bezdarba kāpumu NVA darba apjoms ir palielinājies, tomēr finansējums ir samazināts tāpat kā visām citām valsts iestādēm. Aģentūras darba algas fonds jau samazināts par 21%, bet 2009.gadā apstiprinātais NVA budžets ir mazāks nekā tas bija 2006. gadā. Lai klienti ciestu pēc iespējas mazāk, viens no piedāvātajiem risinājumiem ir īslaicīgs darbinieku bezalgas atvaļinājums.

Filiāļu darbinieki sazināsies ar iepriekš uz 22. un 29.maiju pierakstītajiem klientiem un pārcels apkalpošanu uz citām dienām, bet gadījumos, ja neizdosies brīdināt klientu, radīs iespēju, kā viņu apkalpot.

Jānorāda, ka NVA jau iepriekš strikti ierobežoja savus izdevumus. Tika lauzti vai pārslēgti uz izdevīgākiem nosacījumiem daudzi saimnieciskie līgumi, maksimāli samazinātas Aģentūras administratīvās izmaksas – transporta, sakaru pakalpojumu, komandējumu u.c. izdevumi.

Uzziņai:


NVA:
 • atbilstoši kompetencei sagatavo priekšlikumus valsts politikas izstrādei un īstenošanai nodarbinātības jomā;
 • veic darba tirgus īstermiņa prognozēšanu;
 • reģistrē un uzskaita bezdarbniekus un darba meklētājus;
 • palīdz bezdarbniekiem un darba meklētājiem iesaistīties darba tirgū;
 • organizē NVA un darba devēju sadarbību, uzskaita darba devēju pieteiktās brīvās darba vietas un informē par tām;
 • organizē bezdarbnieku, darba meklētāju un darba devēju dialogu;
 • organizē un īsteno aktīvos nodarbinātības un bezdarba samazināšanas preventīvos pasākumus;
 • sniedz karjeras konsultācijas un apkopo informāciju par izglītības iespējām;
 • licencē un uzrauga komersantus, kuri sniedz darbiekārtošanas pakalpojumus;
 • nodrošina informācijas sagatavošanu un sniegšanu par bezdarba situāciju valstī;
 • sniedz EURES (Eiropas nodarbinātības dienestu tīkls) konsultācijas par nodarbinātības iespējām, dzīves un darba apstākļiem Eiropas Savienības un Eiropas ekonomikas zonas valstīs (ES/EEZ) valstīs un darbinieku piesaistīšanu no šīm valstīm.


Sagatavoja:
Iveta Kancēna
Sabiedrisko attiecību nodaļasvadītāja
Tālr. 67021808, Mob: 29466959
Iveta.Kancena@nva.gov.lv