ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
07.07.2020


Seminārs par darba tirgus situāciju Baltijā un Ziemeļvalstīs

7.un 8.novembrī Nodarbinātības valsts aģentūra organizē semināru „Strādāsim kopā Baltijas un Ziemeļvalstu darba tirgū”. Seminārs notiek EURES (Eiropas Nodarbinātības dienestu tīkls) projekta „Sadarbības tīkla veidošana darba mobilitātei Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs” ietvaros. Tas tiek īstenots sadarbībā ar Baltijas un Ziemeļvalstu Nodarbinātības valsts dienestiem, Darba ministrijām un Ziemeļvalstu Ministru padomi ar mērķi veicināt un attīstīt vienoto darba tirgu. Šis projekts ilgst jau divus gadus un ar Eiropas Komisijas un Ziemeļvalstu Ministru padomes atbalstu ir plānots to turpināt arī nākamajos gados.

Seminārā tiks diskutēts par darbaspēka mobilitātes veicināšanu, situāciju kopējā darba tirgū, darbaspēka piedāvājuma un pieprasījuma sabalansēšanu, investīciju un ārvalstu kompāniju piesaistīšanu ienākšanai Latvijas tirgū, kā arī par praktiskās sadarbības iespējām starp Baltijas un Ziemeļvalstīm, veidojot kopējo sabalansētu darba tirgu.

Seminārā piedalīsies Lietuvas, Igaunijas, Islandes, Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas, Dānijas un Latvijas Nodarbinātības valsts dienestu filiāļu vadītāji, pārstāvji no Nacionālām darba tirgus pārvaldēm, Darba ministrijām un Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla (EURES).

Semināru atklās Nodarbinātības valsts aģentūras direktors Ringolds Beinarovičs.

Tajā uzstāsies pārstāvji no Latvijas, Dānijas, Igaunijas un Norvēģijas nodarbinātības dienestiem, stāstot par EURES darbību, darba tirgus situāciju un veiksmīgiem sadarbības projektiem. Latvijas Nodarbinātības valsts aģentūras speciāliste Ilze Bērziņa informēs par darba tirgus situāciju Latvijā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras speciāliste par tendencēm piesaistot ārvalstu uzņēmējus darbībai Latvijas tirgū, tirdzniecības uzņēmuma VP-MARKET pārstāve stāstīs par kompānijas pieredzi ienākot Latvijas tirgū.

Iveta Daine, NVA sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 7021744; 9466755;
Iveta.Daine@nva.lv