ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
21.01.2020


Finanšu samazinājumu dēļ NVA šo ceturtdien būs slēgta visā Latvijā

Lai izpildītu Ministru kabineta uzdevumu, paredzot 15 % samazinājumu no pieejamiem resursiem un izdevumiem, jau šo ceturtdien, 30. aprīlī Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) būs spiesta nepieņemt klientus, jo visi darbinieki vienlaikus atradīsies bezalgas atvaļinājumā.

Par šādu nepopulāru lēmumu, NVA oficiālā vēstulē informēja Labklājības ministru Uldi Auguli un šodien saņēma oficiālu ministra akceptu NVA darbiniekiem doties vienas dienas bezalgas atvaļinājumā– 30.aprīlī. Jānorāda, ka NVA rīkojas saskaņā ar MK 2009. gada 14. aprīļa sēdes protokola Nr. 24 nolemto uzdevumu izpildi, paredzot maijā un jūnijā izdevumus 85% apmērā no pieejamiem resursiem un izdevumiem.

B. Paševica: „ Diemžēl šādā situācijā var ciest mūsu klienti – gan bezdarbnieki un darba meklētāji, gan arī darba devēji. Lai gan līdz ar bezdarba kāpumu mūsu darba apjoms ir dubultojies, mēs neesam izņēmums – NVA darbinieku skaits, atalgojums tiek samazināts tāpat kā visās valsts iestādēs. Aģentūras darba algas fonds jau samazināts par 21%, bet apstiprinātais NVA šā gada budžets ir mazāks nekā bija 2006. gadā. Tā kā jau maija mēnesī mums jāsamazina izdevumi vēl par 15 %, mēs nespējam pilnā apjomā nodrošināt NVA funkcijas. Viens no piedāvātajiem risinājuma variantiem ir pāriet jau no maija uz četru darba dienu nedēļu, par ko savā vēstulē arī norādījām labklājības ministram». Šo ierosinājumu Labklājības ministrija vēl izvērtē, ņemot vērā visas nozares un klientu intereses, teikts šodien saņemtajā atbildē.

Savukārt tie NVA klienti, kuriem š.g. 30. aprīlī pēc iepriekšējā pieraksta bija jāierodas NVA filiālē, tiks apzināti telefoniski un tikšanās pārcelta uz citu, klientam ērtāko dienu. Ja tomēr visus NVA klientus neizdosies uzrunāt, NVA filiāļu darbiniekiem būs jāizvērtē iespēja nodrošināt, ka filiālē strādā vismaz viens inspektors.

Jānorāda, ka NVA jau iepriekš strikti ierobežojusi savus izdevumus. Tika lauzti vai pārslēgti uz izdevīgākiem nosacījumiem daudzi saimnieciskie līgumi (tomēr vēl papildus līgumu laušana vai pārskatīšana nenodrošinās Aģentūras pamatfunkciju izpildi), maksimāli samazinātas Aģentūras administratīvās izmaksas – transporta, sakaru pakalpojumu, komandējumu u.c. izdevumi. Tāpat par 16% samazināts NVA darbinieku skaits.

Sagatavoja:

Iveta Kancēna
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr. 67021808, Mob: 29466959
Iveta.Kancena@nva.gov.lv