ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
04.06.2020


NVA Tukuma un Liepājas filiālēs varēs pieteikties arī bezdarbnieka pabalstam

Sākot ar 26. janvāri, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru (VSAA) NVA Liepājas un Tukuma filiālēs īsteno pilotprojektu, kas bezdarbniekiem, kuri darba gaitas uzsākuši pēc 1996.gada (ieskaitot) un nav strādājuši ārvalstīs, ļaus arī bezdarbnieka pabalsta saņemšanai pieteikties minētajās NVA filiālēs. Kā zināms, bezdarbnieka statusu piešķir NVA, savukārt bezdarbnieka pabalstu piešķir un izmaksā VSAA.

Ja bezdarbnieks ar darba stāžu no 1996. gada ieradīsies NVA Liepājas vai Tukuma filiālē, lai pieteiktos bezdarbnieka statusam, viņš turpat varēs aizpildīt arī iesniegumu bezdarbnieka pabalsta piešķiršanai, norādot bankas kontu, uz kuru pabalsts jāpārskaita. Līdz ar to daļai klientu, saņemot bezdarbnieka statusu, nebūs jādodas uz VSAA, lai atsevišķi kārtotu pabalsta saņemšanas formalitātes.

Tomēr tiem bezdarbniekiem, kuru darba stāžs ir līdz 1996. gadam, iesniegums pabalsta pieprasīšanai būs tāpat kā līdz šim jāiesniedz VSAA, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu un darba stāžu līdz 1995.gadam apstiprinošus dokumentus un to kopijas (darba grāmatiņa, darba izziņas, darba līgumi u.c.).

NVA direktore B.Paševica: „Mūsu galvenais uzdevums – palīdzēt cilvēkiem, kas zaudējuši darbu un kuriem šobrīd nav viegli. Tāpēc radās iecere par iespēju bezdarbnieka pabalstam pieteikties NVA filiālēs. Cilvēkiem tiks ietaupīts laiks, kā arī izdevumi transportam. Tukums un Liepāja – tas ir sākums, labas un vajadzīgas ieceres izmēģinājums. Bet nākotnē, kad tiks izanalizēti pilotprojektā uzrādītie plusi un mīnusi, iespēju pieteikties bezdarbnieka pabalstam piedāvāsim arī visās citās NVA filiālēs un sektoros.”

VSAA direktore I.Šmitiņa: ”VSAA ar šīm izmaiņām vēlas ne tikai atvieglot pabalsta saņemšanas iespējas bezdarbniekiem, bet arī mazināt rindas, lai lielā bezdarbnieka pabalstu pieprasītāju pieplūduma dēļ netiktu apgrūtināta pakalpojumu saņemšana arī citu VSAA pakalpojumu pieprasītājiem.”

Dodoties uz NVA filiāli Liepājā un Tukumā, bezdarbniekiem jāņem līdz:
  • pase,
  • nodokļu grāmatiņa,
  • sava bankas konta rekvizīti.

VSAA tālrunis uzziņām: 80001015
VSAA mājas lapa: www.vsaa.lv


Informāciju sagatavoja:
NVA Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr.67021744; 67021808
Iveta.Kancena@nva.gov.lv

VSAA Sabiedrisko attiecību daļa

Tālr. 67013616; 29286136
Edite.Olupe@vsaa.lv