ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
19.02.2020


Nodarbinātības valsts aģentūru apmeklē Polijas delegācija

29.oktobrī Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Baiba Paševica tikās ar Polijas Podlases vojevodistes Bjalistokas nodarbinātības dienesta un Profesionālās pilnveidošanas centra delegāciju, kuru vadīja Bjalistokas nodarbinātības dienesta direktore Janīna Mironoviča. Delegācija no Polijas pieredzes apmaiņas vizītes ietvaros Latvijā viesojās divas dienas.

29.oktobrī NVA vadība iepazīstināja Nodarbinātības dienesta un profesionālās pilnveidošanas speciālistus no Polijas par situāciju Latvijas darba tirgū, NVA darbību un pakalpojumiem, kas tiek piedāvāti bezdarbniekiem, darba meklētājiem un bezdarba riskam pakļautajām personām un citiem jautājumiem.

Tikšanās laikā vizītes dalībnieki apmainījās ar pieredzi Eiropas Sociālā fonda administrēšanā. Tika konstatēts, ka gan Latvijā, gan Polijā ir samērā līdzīga situācija šajā jomā. NVA pārstāvji sniedza atbildes arī uz viesu jautājumiem par darbu ar klientiem, karjeras pakalpojumiem, bezdarbnieku apmācību iespējām un to īstenošanu. NVA vadība un Polijas Bjalistokas nodarbinātības dienesta vadība vienojās arī par turpmāko sadarbību abu organizāciju starpā.

Polijas pārstāvju vizīte notika, pamatojoties uz vienošanos par sadarbību starp Polijas Republikas Podlases vojevodisti un Latgales reģiona attīstības aģentūru, kā arī uz līgumiem starp Polijas Republikas Podlases vojevodistes rajonu pašvaldībām un Latgales reģiona pašvaldībām. Vizīti Latvijā organizēja Daugavpils rajona padome izpildirektores Vandas Kezikas vadībā.

Vizīte aizsākās 28.oktobrī, Daugavpilī, kur Polijas kolēģus uzņēma Daugavpils rajona padomē, kā arī viesi apmeklēja 2 izglītības iestādes. Šajā vizītes dienā savā pieredzē par nodarbinātības situāciju Latgalē ar kolēģiem no Polijas dalījās NVA Daugavpils filiāles vadītājs Jānis Vanags.

29.oktobrī Nodarbinātības valsts aģentūru tikšanās laikā NVA pārvaldē pārstāvēja NVA direktore Baiba Paševica, direktores padomniece starptautisko attiecību jautājumos Evita Vītola, Nodarbinātības pakalpojumu un attīstības departamenta direktore Inese Kalvāne, Nodarbinātības pakalpojumu un attīstības departamenta Starptautisko attiecību nodaļas vadītājs Māris Ginters un projekta vadītāja Zane Brūvere.


Sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr. 67021808; 67021744
Iveta.Kancena@nva.gov.lv