ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
05.06.2020


Pirmajam NVA Darba informācijas kabinetam - 10 gadi

1.oktobrī 10 gadu jubileju atzīmē Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Rīgas reģionālās filiāles Darba informācijas kabinets, kas pirms 10 gadiem bija pirmais Darba informācijas kabinets Latvijā.

Šodien NVA Rīgas reģionālās filiāles Darba informācijas kabineta apmeklētāji saņem bezmaksas informāciju par darba iespējām un brīvajām darba vietām gan konsultējoties ar nodarbinātības speciālistiem, gan meklējot sev piemērotākās vakances patstāvīgi - apmeklētāju rīcībā ir 10 datori, kuros pieejamas visas NVA Rīgas reģionālajā filiālē reģistrētās vakances. Informācija tiek atjaunota vairākkārt dienā, bet pati „karstākā” un operatīvākā izvietota īpašā informatīvā stendā.

NVA Rīgas reģionālās filiāles vadītājas vietniece Daina Odīte: „Rīgas Darba informācijas kabinetu apmeklē ne tikai darba meklētāji un bezdarbnieki, te labāk atalgota darba meklējumos nāk arī strādājošie un jaunieši, kuri vēlas mācības apvienot ar darbu. Darba informācijas kabineta darbinieki ielāgojuši daudzus pastāvīgos apmeklētājus, viņu vēlmes un intereses. Dažs meklē kādu palīgdarbu uz pāris stundām, cits – uz dažām dienām vai iespēju vienkārši piepelnīties. Zīmīgi, ka liela daļa no kabineta apmeklētājiem nedzīvo Rīgā, bet gan citās Latvijas pilsētās vai lauku rajonos. Rīga daudziem joprojām ir lielo cerību pilsēta. Darba informācijas kabinetu ik dienu apmeklē no 300 līdz 550 darba meklētāju.

Darba informācijas kabinetu apmeklē arī darba devēji – piesaka brīvās darba vietas un dažkārt uzreiz atrod sev piemērotu darbinieku. Darba devēji šeit var arī pieteikt pretendentu atlases savām vakancēm.

Šobrīd Rīgā mēs klientiem varam piedāvāt gandrīz 5000 NVA reģistrētās brīvās darba vietas un mūsu pieredzējušie darbinieki ir gatavi sniegt atbalstu katram darba meklētājam.”


Informācijai: Pašlaik NVA Darba informācijas kabineti atvērti un darbojas 6 Latvijas pilsētās – Rīgā (Jēzusbaznīcas ielā 11, 1.stāvā), Daugavpilī (Varšavas ielā 18), Liepājā (Graudu ielā 50), Jelgavā (Skolotāju ielā 3), Jēkabpilī (Jaunā iela 79e) un Bauskā (Rātslaukumā 4). Darba informācijas kabinetos ir pieejama informācija par reģistrētajām vakancēm, speciālistu konsultācijas nodarbinātības jautājumos, kā arī darba meklētājiem aktuālo dokumentu paraugi (CV, pieteikuma vēstules u.c.). Darba informācijas kabineti kļuvuši populāri arī darba devēju vidū. Te tiek rīkotas tikšanās ar darba ņēmējiem, kā arī veiktas potenciālo darbinieku atlases.

Darba informācijas kabinetu apmeklētāju pieņemšanas laiki:
P. 9.00 - 18.00
O. 9.00 - 16.30
T. 9.00 - 16.30
C. 9.00 - 16.30
P. 9.00 - 14.00

Sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr. 67021808; 67021744
Iveta.Kancena@nva.gov.lv
Dainis.Jukonis@nva.gov.lv