ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
05.06.2020


NVA Atvērto durvju dienā mudinās skolēnus plānot profesionālo karjeru

Piektdien, 2008.gada 19.septembrī, Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) pārvaldē Rīgā un filiālēs valsts rajonos notiks Atvērto durvju diena, ko Latvijas Republikas 90 gadu jubilejas ietvaros sadarbībā ar valsts pārvaldes institūcijām rīko Valsts kanceleja.

Nodarbinātības valsts aģentūras pārvaldē Rīgā, K.Valdemāra ielā 38 k-1, viesosies Zolitūdes vidusskolas 9.klašu skolēni. Viņi klātienē tiks iepazīstināti ar NVA pārvaldes darbību un tās specifiku, gūs priekšstatu par NVA īstenotajiem aktīvajiem nodarbinātības un bezdarba samazināšanas pasākumiem, vēros NVA Karjeras pakalpojumu departamenta speciālistu un NVA Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstu nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) konsultantu darbu.

Lai NVA pārvaldes Atvērto durvju dienas viesi gūtu priekšstatu par izglītības un darba iespēju daudzveidību, izprastu darba karjeras plānošanas nozīmi, uzzinātu, kuras profesijas katram no viņiem vispiemērotākās, skolēni varēs noskatīties dokumentālo filmu „Iepazīsti dažādas darba vides”, uzspēlēt izglītojošo datorspēli „Es un mana karjera”, kā arī ar karjeras konsultantu palīdzību aizpildīt profesionālās piemērotības testus.

Latvijas reģionu skolēni un citi interesenti ar NVA darbību varēs iepazīties, apmeklējot attiecīgās administratīvās teritorijas NVA filiāli. Lai NVA darbības nozīme un sniegto pakalpojumu efektivitāte būtu saprotamāka, skolēni varēs noskatīsies kinorežisora Vara Braslas veidoto īsmetrāžas spēlfilmu „Drēbniecīte Rūta”, kuras varoņi, izmantojot NVA arodapmācības iespējas, izkļūst no sarežģītas dzīves situācijas, atgūstot ticību sev, saviem spēkiem un nākotnei.

Ar NVA Atvērto durvju dienas norisi Rīgā un Latvijas rajonos var iepazīties darba kārtībā (pielikumā).

Pielikums: