ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
21.02.2020


Nodarbinātības valsts aģentūras direktore B.Paševica piedalīsies Pasaules nodarbinātības dienestu asociācijas seminārā Marokā

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Baiba Paševica rīt, 27. jūnijā, dodas uz Tanžeru, Marokā, lai piedalītos Pasaules nodarbinātības dienestu asociācijas (WAPES) un Marokas Nodarbinātības un prasmju valsts aģentūras organizētajā starpreģionu seminārā „Nodarbinātības dienestu sadarbība darbaspēka migrācijas pārvaldīšanā”.

B.Paševica piedalīsies diskusijā par Eiropas migrācijai atvērto darba tirgu, kur tiks analizētas darbaspēka migrācijas pamatnostādnes un uzņēmējvalstu darbaspēka vajadzības, kā arī uzklausīts pārstāvēto Nodarbinātības dienestu valstu viedoklis šajos jautājumos.

Tāpat seminārā paredzēts diskutēt un rast iespējamos risinājumus darbaspēka migrācijas vadībā, kuras kontekstā paredzēts apspriest jautājumus, kas attiecas uz valodas apmācību, tehnisko apmācību, pieejamo informāciju par uzņēmējvalstīm, darbinieku tiesībām, kā arī ietekmi uz izcelsmes valsts vietējo attīstību u.c.

2001.gada maijā Nodarbinātības valsts aģentūra iestājās Pasaules publisko nodarbinātības dienestu asociācijā. Dalība WAPES paredz iespēju regulāri iegūt jaunāko informāciju par nodarbinātības jautājumiem un to risināšanu pasaulē, kā arī veicina sadarbību starp dažādu valstu nodarbinātības struktūrām.


Sagatavoja:
Iveta Kancēna
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālr. 67021744, Mob: 29466959
Iveta.Kancena@nva.gov.lv