ŠI lapa izdrukāta no Nodarbinātības Valsts aģentūras mājas lapas.
06.06.2020


Darbu 13 un 14 gadīgiem skolēniem piedāvā 223 Latvijas pašvaldības un to iestādes

Kā zināms, sākot ar šodienu, 10. maiju, bērni un pusaudži, kuri vēlās strādāt vasarā, var pieteikties dalībai Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotajā skolēnu nodarbinātības pasākumā vasaras brīvlaikā, kas notiks laikā no 2.jūnija līdz 29.augustam.

Atgādinām, ka skolēniem vecumā no 15 gadiem jāreģistrējas to rajonu un pilsētu NVA filiālēs, kuru administratīvajā teritorijā ir iecerēts strādāt, savukārt Rīgas un Rīgas rajona skolēniem vecumā no 15 gadiem jāpiesakās Latgales priekšpilsētas un Centra rajona klientu apkalpošanas centrā F.Sadovņikova ielā 20.

Atšķirībā no iepriekšējā gada, 13 un 14 gadīgiem skolēniem šovasar jāreģistrējas nevis NVA filiālēs, bet tajās pašvaldībās, to uzņēmumos un iestādēs, kas pieteikušas darba vietas šā vecuma grupas bērniem. Latvijā kopumā darba vietas 13 un 14 gadus veciem bērniem pieteikušas 223 pašvaldības un to pakļautībā esošās iestādes un organizācijas (kontaktinformācija par pašvaldībām, kurās skolēni vecumā no 13-14 gadiem var pieteikties nodarbinātības pasākumam).


Iespēja vasaras brīvlaikā strādāt algotu darbu NVA jau piekto gadu piedāvā bērniem un jauniešiem, kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālajās vai profesionālajās izglītības iestādēs, t.sk. skolēniem ar speciālām vajadzībām. Skolēnu ar speciālām vajadzībām iesaista pasākumā, ja darba vietai jau ir nepieciešamais papildu pielāgojums.

Reģistrējoties jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (pase vai dzimšanas apliecība), bet vēlāk, kad skolnieks tiks norīkots pie darba devēja, viņam būs jāiesniedz darba devējam darba līguma noslēgšanai:
  • personu apliecinošs dokuments;
  • NVA filiālē saņemtais norīkojums (no 15 gadu vecuma);
  • algas nodokļu grāmatiņa;
  • medicīniskās iestādes izziņa par veselības stāvokli;
  • viena vecāka (aizbildņa) rakstveida apliecinājumu, ja skolēns ir vecumā no 13 līdz 18 gadiem un turpina iegūt pamatizglītību.

Viena skolēna vasaras nodarbināšanas laiks pasākuma ietvaros - viens mēnesis. Atsevišķos gadījumos, ja skolēns un darba devējs ir piekritis turpināt piedalīties pasākumā, skolēna nodarbinātību NVA filiāle var pagarināt vēl uz vienu mēnesi.

Sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr. 67021744; 67021835
Iveta.Kancena@nva.gov.lv
Dainis.Jukonis@nva.gov.lv