JAUNIEŠIEM
PIEAUGUŠAJIEM
DARBA MEKLĒTĀJIEM
 


 
 
 
 
 
 
 
 
Pat ļoti veiksmīgi profesionāļi atzīst, ka tieši karjeras izvēle ir bijusi viens no grūtākajiem uzdevumiem viņu dzīvē.


Kāpēc ir grūti pieņemt lēmumu? Ikviena izvēle cilvēka dzīvē tiek izdarīta, balstoties uz iegūto informāciju un tās izvērtējumu. Lai gan mūsdienās ir pieejami daudz un dažādi informācijas iegūšanas avoti, tomēr neapjukt lielajā informācijas plūsmā un pieņemt pareizo lēmumu nav viegli. Pat tad, ja pacietīgi tiktu pētītas izglītības iestāžu mājas lapas un uzsākts maratona skrējiens pa skolām, koledžām un augstskolām, tas radītu vēl lielāku apjukumu, tāpēc vispirms ir jāizveido atbilstošs maršruts.

 

Nodarbinātības valsts aģentūras karjeras speciālisti iesaka pirms ceļa sākuma pamēģināt ielūkoties sevī, lai uzzinātu par sevi vairāk nekā Jūs jau zināt. Sadaļā Kas es esmu? ievietoti testi un aptaujas, kas palīdzēs rast atbildes uz jautājumiem, kas ir svarīgi Jūsu profesionālajā izvēlē:


• Ko īsti es gribu? Manas profesionālās intereses, dzīves un darba vērtības un vajadzības.
• Vai es to protu? Mans potenciāls, spējas, psiholoģiskās īpatnības.
• Vai es atradīšu darbu? Manas iespējas atrast darbu izvēlētajā profesijā pēc tās apgūšanas. Apskatieties šeit: Darba tirgus prognozes.

 

Nākamais solis – iepazīties ar profesijām, kas atbilst Jūsu interešu jomai, lai no lielās daudzveidības izvēlētos sev piemērotāko: Par ko kļūt?

Pakāpeniska sevis un profesiju pasaules izpēte vislabāk ļaus rast atbildes uz jautājumiem par savu profesionālo nākotni.


Kad ir noskaidrots, par ko mācīties, laiks izvēlēties, kur mācīties. Jūsu palīgs - sadaļa: Kur mācīties tālāk?
 

Ja, iepazīstoties ar testa rezultātiem, Jums ir izdevies patstāvīgi izdarīt secinājumus par savu profesionālo izvēli un karjeru – laiks rīkoties! Bet, ja Jums ir nepieciešama palīdzība testu rezultātu interpretācijā, profesionālās piemērotības noteikšanā, atbilstošās izglītības iegūšanā vai darba meklējumos, to sniegs NVA karjeras konsultanti.


 


< Atpakaļ

AUTORIZĀCIJA

Lietotāja vārds

Parole


Lai izmantotu visas lapas iespējas,  reģistrējieties!

SEKO MUMS
Pēdējās izmaiņas veiktas 01.08.2019

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, t?lr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv