JAUNIEŠIEM
PIEAUGUŠAJIEM
DARBA MEKLĒTĀJIEM
 
Motivācijas vēstule

 

Motivācijas jeb Pieteikuma vēstules mērķis ir demonstrēt Jūsu potenciālajam darba devējam Jūsu piemērotību un motivāciju sākt darbu iecerētajā vakancē.

 

Informācija, kas tiek iekļauta Motivācijas vēstulē:

Rakstot motivācijas vēstuli, ievērojiet lietišķās sarakstes pamatprincipus – lapas augšējā labajā stūrī tiek minētas adresāta koordinātes, zemāk – nosūtītāja adrese, datums.

 

Motivācijas vēstuli pieņemts adresēt konkrētam cilvēkam uzņēmumā, kurā Jūs piesakāties darbā, taču, ja Jūs to nezināt, varat izmantot uzrunu "Cien.kundzes, god.kungi!" adresēt to uzņēmuma personāldaļai vai noformēt vēstuli kā pieteikumu.

Pirmajā vēstules daļā Jums ir jāsniedz atsauces uz informācijas avotu, no kura Jūs uzzinājāt par šo vakanci.

 

Otrā daļa ir izvērstāka, un tajā Jums ir jānodemonstrē sava atbilstība izvirzītajam mērķim. Aprakstiet, kāpēc Jūs esat piemērots šim amatam, ko līdzīgu Jūs jau esat darījis, kādas ir Jūsu īpašās iemaņas, sasniegumi. Kāpēc Jūs esat ieinteresēts strādāt šajā uzņēmumā, kāds varētu būt Jūsu ieguldījums.

 

Vēstules trešā daļa ir nobeigums, kurā Jūs norādiet, ka priecātos saņemt uzaicinājumu uz interviju, lai klātienē varētu pārrunāt Jūsu piemērotību attiecīgajai vakancei.

 

Rakstot Motivācijas vēstuli, rūpīgi pārdomājiet, vai Jūsu sniegtā informācija patiešām raksturo Jūsu prasmes, zināšanas, darba pieredzi. Lai Jūsu pieteikums būtu pārliecinošāks, atrodiet informāciju par Jūsu interesējošo uzņēmumu. Jo vairāk Jūs zināsiet par savu iespējamo darba vietu, jo labāk varēsiet nodemonstrēt savu atbilstību vēlamajam amatam. Centieties, lai Jūsu vēstule būtu vienlaikus gan lietišķa, gan personiska, tai “jāuzrunā” Jūsu potenciālo darba devēju, lai Jūs tiktu pamanīti no pārējo pretendentu virknes.

 

Parūpējieties par vēstules atbilstošu noformējumu: tā nedrīkst pārsniegt vienu lapu, datordrukā, tekstam jābūt pārskatāmam, labi izvietotam. Pirms nosūtīšanas vēstuli rūpīgi pārlasiet, lai izvairītos no neuzmanības vai gramatiskajām kļūdām.

Neaizmirstiet vēstuli parakstīt!

 

 
 

AUTORIZĀCIJA

Lietotāja vārds

Parole


Lai izmantotu visas lapas iespējas,  reģistrējieties!

SEKO MUMS
Pēdējās izmaiņas veiktas 01.08.2019

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, t?lr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv