JAUNIEŠIEM
PIEAUGUŠAJIEM
DARBA MEKLĒTĀJIEM
 
Plāno savu karjeru!

 

Ar ko parasti uzsākam darba meklēšanu? Ar vakanču „medībām”, vai ne? Ķeram pirmo pieejamo piedāvājumu, kas ir šķietami vilinošs un noderīgs. Bet rezultāts bieži nav iepriecinošs. Kāpēc? Jebkura izvēle sākas ar pašizpēti un mērķa izvirzīšanu. Lai darba meklējumi būtu veiksmīgi, vispirms jāizvērtē savas vajadzības un iespējas.

 

 

Metodika Profesionālās karjeras plānošana palīdzēs Jums veikt savu resursu analīzi – kas ir un kas trūkst, lai īstenotu profesionālās ieceres. Kad pabeigsiet patstāvīgo darbu, iesakām Jums pierakstīties uz karjeras konsultāciju, lai kopā ar karjeras konsultantu pārrunātu paveikto un izvērtētu Jūsu izveidoto rīcības plānu šķēršļu pārvarēšanai un profesionālo mērķu sasniegšanai.

 

Lai uzzinātu sev piemērotāko nodarbinātības veidu – strādāt grupā kā darba ņēmējam vai individuāli kā uzņēmējam, aizpildiet anketu Motivācijas izpēte – darba veidu motivācija . Gadījumā, ja anketas rezultāti norādīs uz Jūsu motivāciju kļūt par uzņēmēju, karjeras konsultants palīdzēs noteikt, kādus papildresursus nepieciešams piesaistīt, lai veiksmīgi uzsāktu savu uzņēmējdarbību.

 

Anketa "Darba izvēles faktori" palīdzēs noskaidrot tās vērtības, kuras darba ietvaros ir svarīgas Jums, kā arī aplūkot, vai tās sakrīt ar vērtībām, kuras izvirzījusi noteiktā profesija un darba vieta.

 

Aptauja „Darba meklēšanas stratēģija ” ne tikai palīdzēs noteikt, kāda ir tieši Jūsu stratēģija darba meklēšanā, bet arī sniegs padomus, kā rīkoties, lai iegūtu jaunas iespējas darba tirgū.


Piesakoties darbā, daudzas lietas var izdarīt, izmantojot informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT). Piemēram, piesakoties radošo profesiju vakancēm, var izveidot CV video formātā, kas parādīs Jūsu prasmes darbībā. Pierādot savas kompetences, Jūs varēsiet izcelties pārējo kandidātu vidū, kas, iespējams, pamudinās darba devēju piedāvāt darbu tieši Jums. Skillage tests: vai esi gatavs darbam? novērtēs Jūsu izpratni par informācijas un komunikācijas tehnoloģiju lietošanu darba vidē un sniegs ieteikumus, kādas prasmes Jums būtu nepieciešams papildināt.


Ko darīt, ja Jūs vēlaties atrast darbu, bet Jums vēl nav darba pieredzes? Daudzvalodu tīklošanas platforma YouRock palīdzēs Jums izzināt savas prasmes un piedāvāt tās darba devējiem.  


 

 

 

AUTORIZĀCIJA

Lietotāja vārds

Parole


Lai izmantotu visas lapas iespējas,  reģistrējieties!

SEKO MUMS
Pēdējās izmaiņas veiktas 01.08.2019

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, t?lr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv