JAUNIEŠIEM
PIEAUGUŠAJIEM
DARBA MEKLĒTĀJIEM
 
Izpētiet sevi!

 

Veikt korekcijas profesionālajā izvēlē var jebkurā dzīves posmā, jo ar gadiem mainās mūsu intereses, vērtības, mainās arī darba tirgus prasības pret strādājošiem. Bet vispirms ir svarīgi saprast, ko pašlaik vēlamies un kādi resursi ir mūsu rīcībā.

 

 

„Interešu tests pieaugušajiem” palīdzēs precizēt Jūsu pašreizējās intereses – gan tās, kuras var „pāraugt” profesionālā darbībā, gan tās, kuras var īstenoties brīvajā laikā kā vaļasprieks. Padomājiet, kuras no Jūsu interesēm varētu attiekties uz brīvo laiku, sabiedrisko darbību un citām ar profesionālo darbību nesaistītām jomām? Kā dažādas intereses varētu apvienot noteiktā profesijā?

 

Ar savu interešu profesionālās realizācijas iespējām Jūs varat iepazīties arī sadaļā „Izpētiet profesijas!”

 

Anketa „Interešu izpēte” cilvēkiem ar augstāko izglītību (tai skaitā strādājošiem pirmspensijas vecuma cilvēkiem) palīdzēs noskaidrot Jūsu interesēm atbilstošākos nodarbošanās veidus, profesijas un izglītības iespējas, kā arī brīvā laika aktivitātes.

 

Uzzināt savas personības kodu un iepazīties ar tieši Jums atbilstošajiem profesionālās darbības aprakstiem ir iespējams, izpildot testu „Pašnoteicējs pieaugušajiem”. Testa pamatā ir pazīstamā amerikāņu psihologa Džona Holanda teorija par sešiem personības tipiem: praktiskais (attīstītas tehniskās spējas), mākslinieciskais (mākslinieciskās spējas), uzņēmīgais (organizatora spējas), izzinošais (nosliece uz zinātnisko darbu), sociālais (labas saskarsmes iemaņas), konvencionālais (augsta precizitāte darbā ar dokumentiem). Vairākumu cilvēku var iedalīt, kombinējot trīs radnieciskus tipus. Tas arī ir Jūsu personības kods.

 

Saskaņā ar šo teoriju cilvēka atbilstību profesionālajai videi nosaka viņa panākumi darbā. Cilvēks, kam šī profesionālā vide atbilst, jūtas tajā  kā „zivs ūdenī”, viņš ar prieku veltīs darbam tik daudz laika, cik nepieciešams, un pat pārslodze viņa veselību neietekmēs.

 

Metodika „Profesionālās karjeras plānošana” palīdzēs Jums veikt savu resursu analīzi un izveidot rīcības plānu profesionālo mērķu sasniegšanai. Ja pēc patstāvīga darba Jūs gribēsiet apspriest savu izveidoto karjeras plānu ar speciālistu un saņemt padomus turpmākās profesionālās karjeras veidošanā, varēsiet pierakstīties uz karjeras konsultāciju.

 

Lai uzzinātu sev piemērotāko nodarbinātības veidu – strādāt grupā kā darba ņēmējam vai individuāli kā uzņēmējam, aizpildiet anketu „Motivācijas izpēte – darba veidu motivācija” . Gadījumā, ja anketas rezultāti norāda uz Jūsu motivāciju kļūt par uzņēmēju, karjeras konsultants var palīdzēt noteikt, kādus papildresursus būtu nepieciešams piesaistīt, lai veiksmīgi uzsāktu savu uzņēmējdarbību.

 

Profesionālās sekmes ietekmē arī Jūsu dominējošā stratēģija saskarsmē, t.i. kā Jūs risināt saspīlētas saskarsmes situācijas, konfliktus ar apkārtējiem. Izpildot testu „Saskarsmes stratēģija”, varat uzzināt, kuras profesionālās darbības jomas ir īpaši piemērotas Jūsu dominējošajai saskarsmes stratēģijai.

 

Skillage tests: vai esi gatavs darbam? novērtēs Jūsu izpratni par informācijas un komunikācijas tehnoloģiju lietošanu darba vidē un sniegs ieteikumus, kuras no prasmēm Jums būtu nepieciešams papildināt.

 

 


AUTORIZĀCIJA

Lietotāja vārds

Parole


Lai izmantotu visas lapas iespējas,  reģistrējieties!

SEKO MUMS
Pēdējās izmaiņas veiktas 01.08.2019

Informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz Nodarbinātības valsts aģentūru obligāta
© Nodarbinātības valsts aģentūra, 2005. Izstrādāts: CraftW
Nodarbinātības valsts aģentūra, K.Valdemāra iela 38, Rīga, LV-1010, t?lr.67021706, fakss 67021806, e-pasts: nva@nva.gov.lv
Jautājumi par mājas lapas saturu un tehnisko nodrošinājumu: webmaster@nva.gov.lv